הבדלים בין גרסאות בדף "יעל שמר"

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מ
 
(19 גרסאות ביניים של 2 משתמשים אינן מוצגות)
שורה 1: שורה 1:
יעל שמר (נולדה ב-21 בינואר 1993) היא פעילה ויזמית סביבתית ומס 2' ברשימת [https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%9E%D7%99_%D7%91%D7%AA%D7%9C_%D7%90%D7%91%D7%99%D7%91 'מקומי אביב'], רשימת הצעירים והצעירות של תל אביב לעיריית תל אביב יפו של שנת 2018. שמר נולדה בלהבים ואת שנות התיכון העבירה בצפון קרולינה כחלק משליחות של הוריה. שמר בוגרת מכינת "מנשרים קלו" במעגן מיכאל. בצבא שירתה כמדריכת טיולים [https://www.parks.org.il/ ברשות הטבע והגנים] ולאחר שיחרורה מהצבא טיילה באירופה וצעדה בקמינו דה סנטיאגו.
+
[[קובץ:יעל_שמר_במצעד_האקלים.png|ממוזער|300px|יעל שמר ב[[מצעד האקלים]].]]
  
שמר בעלת תואר ראשון בגיאוגרפיה וסביבת האדם ולימודי אפריקה מאוניברסיטת תל אביב ובשלבי סיום של התואר שני במדעי הסביבה בבית הספר פורטר ללימודי סביבה, חוקרת במעבדה לזהות ופעילות סביבתית וחברתית.
+
'''יעל שמר''' (נולדה ב-21 בינואר 1993) היא פעילה ויזמית סביבתית-חברתית. שמר נולדה בלהבים ואת שנות התיכון העבירה בצפון קרולינה כחלק משליחות של הוריה. שמר בוגרת מכינת "מנשרים קלו" במעגן מיכאל. בצבא שירתה כמדריכת טיולים ב[[רשות הטבע והגנים]] ולאחר שיחרורה מהצבא טיילה באירופה וצעדה בקמינו דה סנטיאגו.
  
בעת חילופי סטודנטים בפאריז באוניברסיטת [https://www.sciencespo.fr/en סיאנספו] הצטרפה שמר לקבוצת פעילים צרפתיים להפגנה לקראת [https://ecowiki.org.il/wiki/%D7%95%D7%A2%D7%99%D7%93%D7%AA_%D7%94%D7%90%D7%A7%D7%9C%D7%99%D7%9D_%D7%91%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%96 ועידת האקלים בפאריז], שם החליטה לראשונה להקדיש את זמנה לאקטיביזם סביבתי. כשחזרה לישראל הצטרפה לארגון הסטודנטים האקטיביסטי מגמה ירוקה. יעל שמר הובילה מאבקים בתחום תחבורה ציבורית ושבילי אופניים בגוש דן, מאבק נגד גירוש מבקשי מקלט, פינוי התחנה המרכזית בדרום תל אביב, מאבק נגד כריתת עצים עתיקים ושילוב נשים בשיח מדיני וצבאי.
+
שמר בעלת תואר ראשון בגאוגרפיה וסביבת האדם עם התמחות בתכנון עירוני ולימודי אפריקה מאוניברסיטת תל אביב ובשלבי סיום של התואר שני במדעי הסביבה ב[[בית ספר פורטר ללימודי סביבה]], חוקרת במעבדה לזהות ופעילות סביבתית וחברתית.
  
שמר הייתה מארגנת קהילתית בארגון מגמה ירוקה בין השנים 2016-2018 וכעת מובילה את תנועת השטח עירונית של מקומי בתל אביב. בין היתר הובילה ונהילה מספר גינות קהילתיות בדרום תל אביב, בשכונת נווה שאנן ושכונת התקווה וכיום משתתפת ביוזמה בינלאומית שנקראית "נשים למען אקלים" [https://www.c40.org/women4climate C40] שעיריית תל אביב מקדמת.
+
בעת חילופי סטודנטים בפריז באוניברסיטת [https://www.sciencespo.fr/en סיאנספו] הצטרפה שמר לקבוצת פעילים צרפתיים להפגנה לקראת [[ועידת האקלים בפריז]], שם החליטה לראשונה להקדיש את זמנה לאקטיביזם סביבתי. כשחזרה לישראל הצטרפה לארגון הסטודנטים האקטיביסטי [[מגמה ירוקה]]. יעל שמר הובילה מאבקים בתחום תחבורה ציבורית ושבילי אופניים בגוש דן, מאבק נגד גירוש מבקשי מקלט, פינוי התחנה המרכזית בדרום תל אביב, מאבק נגד כריתת עצים עתיקים ושילוב נשים בשיח מדיני וצבאי.
  
שמר בוגרת תוכנית של האו"ם שנקראית "בונות עתיד משותף- החלטה 1325", בוגרת סמינר של אוניברסיטת קולומביה בשיתוף עם ביה"ס פורטר "סביבה חוצת גבולות".
+
שמר הייתה מארגנת קהילתית בארגון [[מגמה ירוקה]] בשנים 2016-2018 במסגרת תא עירוניות מתחדשת. בין היתר הייתה ממובילות [[פארקינג דיי]] לשנת 2017. כעת (2018) מובילה את תנועת השטח עירונית של [[מקומי בתל אביב]]. בין היתר הובילה וניהלה מספר גינות קהילתיות בדרום תל אביב, בשכונת נווה שאנן ושכונת התקווה וכיום משתתפת ביוזמה בינלאומית ששמה "נשים למען אקלים" [https://www.c40.org/women4climate C40] שעיריית תל אביב-יפו מקדמת.
  
בקיץ 2018 השלימה את התוכנית היוקרתית [https://en.wikipedia.org/wiki/Our_Generation_Speaks Our Generation Speaks], תוכנית יזמות שמקדמת יוזמות משותפות בין ישראלים ופלסטינאים, שם הקימה מיזם בחממת [https://designx.mit.edu/ DesignX] של אוניברסיטת [https://en.wikipedia.org/wiki/Massachusetts_Institute_of_Technology MIT].
+
שמר בוגרת תוכנית "בונות עתיד משותף- החלטה 1325" של האו"ם, בוגרת סמינר של אוניברסיטת קולומביה בשיתוף עם ביה"ס פורטר "סביבה חוצת גבולות".
 +
 
 +
בשנת 2018 נבחרה לאחת מ-100 המשפיעים והמשפיעות של מגמה ירוקה, מבין אנשי הארגון לאורך 21 שנות פעילותו.<ref>[https://www.green.org.il/wp-content/uploads/2018/03/%D7%92%D7%A8%D7%A1%D7%AA-WEB.pdf חוברת 100 המשפיעים והמשפיעות של ארגון מגמה ירוקה], עמ' 63 </ref> בקיץ 2018 השלימה את התוכנית היוקרתית [https://en.wikipedia.org/wiki/Our_Generation_Speaks Our Generation Speaks], תוכנית יזמות שמקדמת יוזמות משותפות בין ישראלים ופלסטינים, שם הקימה מיזם בחממת [https://designx.mit.edu/ DesignX] של אוניברסיטת [https://en.wikipedia.org/wiki/Massachusetts_Institute_of_Technology MIT{{כ}}.] התמודדה בשנת 2018 למועצת העיר תל אביב-יפו ברשימת [[מקומי בתל אביב]] בה שובצה במקום השני. הרשימה למועצה לא עברה את אחוז החסימה.
 +
 
 +
שמר היא שותפה-מייסדת ומנהלת אופרציה ראשית ב-[https://www.tuloucommunity.com/ Tulou], חברה המקדמת כלכלה שיתופית בבנייני מגורים, המיזם זכה להערכה ושיתוף פעולה עם עם עיריית [[תל אביב-יפו]] וברכות מראש העירייה, [[רון חולדאי]]. בחורף 2019 ייצגה את Tulou כחלק ממשלחת של עיריית תל אביב-יפו לוועידה השנתית של 'נשים למען אקלים' בפאריז. שמר הופיעה בכתבות שונות ותמונתה הוצגה בתערוכה זמנית בבניין העירייה, Hotel De Ville, כמאמץ של ראש עיריית [[פאריז]] [[אן הידלגו]] לקידום יזמות נשית בתחומי הסביבה.
 +
 
 +
עבור שמר, [[מינימליזם]] הוא דרך חיים: "עשיתי שינוי דרמטי לפני שלוש שנים. זה התחיל מלהיפטר מ–80% מהבגדים, הניירות והחפצים שלי. זה כמו תרופה למחלת הצרכנות. כיום כבר לא מסתכלים עלי כיצור, ואני מרגישה שאני חלק מקהילה שגדלה כל זמן. אם בהתחלה היינו 50 אנשים וכולם הכירו את כולם, כיום הקבוצה כוללת עשרות אלפים בכל הארץ. לכל אירוע — אם זה החלפת בגדים, תיקוני חפצים או בהפגנה על מיחזור ונגד פלסטיק ואופנה זולה — מגיעים עשרות ומאות אנשים. זה עדיין בשוליים, אבל נכנס לתודעה".[https://www.themarker.com/markerweek/.premium-1.7139635]
 +
==קישורים חיצוניים==
 +
* [https://www.facebook.com/yael.shemer יעל שמר] {{פייסבוק|פרופיל}}
 +
* [https://www.youtube.com/channel/UCKFvbqYj3J71FII1QmjM3rQ יעל שמר] - ערוץ ביוטיוב
 +
* יעל שמר, [http://saloona.co.il/blog/yaelshemer/ דרום תל אביב: כך נראים החיים לצד מבקשי המקלט], אתר סלונה, 14.12.2017
 +
* יעל שמר, [http://saloona.co.il/?p=421216 למה (גם) התחממות גלובלית היא סוגיה מגדרית], אתר סלונה, 19.3.2018
 +
==הערות שוליים==
 +
{{הערות שוליים}}
 +
{{מיון רגיל:שמר, יעל}}
 +
[[קטגוריה:פוליטיקאים בישראל]]
 +
[[קטגוריה:פעילים חברתיים ישראלים]]
 +
[[קטגוריה:אנשי סביבה]]

גרסה אחרונה מ־22:35, 12 ביוני 2019

יעל שמר במצעד האקלים.

יעל שמר (נולדה ב-21 בינואר 1993) היא פעילה ויזמית סביבתית-חברתית. שמר נולדה בלהבים ואת שנות התיכון העבירה בצפון קרולינה כחלק משליחות של הוריה. שמר בוגרת מכינת "מנשרים קלו" במעגן מיכאל. בצבא שירתה כמדריכת טיולים ברשות הטבע והגנים ולאחר שיחרורה מהצבא טיילה באירופה וצעדה בקמינו דה סנטיאגו.

שמר בעלת תואר ראשון בגאוגרפיה וסביבת האדם עם התמחות בתכנון עירוני ולימודי אפריקה מאוניברסיטת תל אביב ובשלבי סיום של התואר שני במדעי הסביבה בבית ספר פורטר ללימודי סביבה, חוקרת במעבדה לזהות ופעילות סביבתית וחברתית.

בעת חילופי סטודנטים בפריז באוניברסיטת סיאנספו הצטרפה שמר לקבוצת פעילים צרפתיים להפגנה לקראת ועידת האקלים בפריז, שם החליטה לראשונה להקדיש את זמנה לאקטיביזם סביבתי. כשחזרה לישראל הצטרפה לארגון הסטודנטים האקטיביסטי מגמה ירוקה. יעל שמר הובילה מאבקים בתחום תחבורה ציבורית ושבילי אופניים בגוש דן, מאבק נגד גירוש מבקשי מקלט, פינוי התחנה המרכזית בדרום תל אביב, מאבק נגד כריתת עצים עתיקים ושילוב נשים בשיח מדיני וצבאי.

שמר הייתה מארגנת קהילתית בארגון מגמה ירוקה בשנים 2016-2018 במסגרת תא עירוניות מתחדשת. בין היתר הייתה ממובילות פארקינג דיי לשנת 2017. כעת (2018) מובילה את תנועת השטח עירונית של מקומי בתל אביב. בין היתר הובילה וניהלה מספר גינות קהילתיות בדרום תל אביב, בשכונת נווה שאנן ושכונת התקווה וכיום משתתפת ביוזמה בינלאומית ששמה "נשים למען אקלים" C40 שעיריית תל אביב-יפו מקדמת.

שמר בוגרת תוכנית "בונות עתיד משותף- החלטה 1325" של האו"ם, בוגרת סמינר של אוניברסיטת קולומביה בשיתוף עם ביה"ס פורטר "סביבה חוצת גבולות".

בשנת 2018 נבחרה לאחת מ-100 המשפיעים והמשפיעות של מגמה ירוקה, מבין אנשי הארגון לאורך 21 שנות פעילותו.[1] בקיץ 2018 השלימה את התוכנית היוקרתית Our Generation Speaks, תוכנית יזמות שמקדמת יוזמות משותפות בין ישראלים ופלסטינים, שם הקימה מיזם בחממת DesignX של אוניברסיטת MIT‏. התמודדה בשנת 2018 למועצת העיר תל אביב-יפו ברשימת מקומי בתל אביב בה שובצה במקום השני. הרשימה למועצה לא עברה את אחוז החסימה.

שמר היא שותפה-מייסדת ומנהלת אופרציה ראשית ב-Tulou, חברה המקדמת כלכלה שיתופית בבנייני מגורים, המיזם זכה להערכה ושיתוף פעולה עם עם עיריית תל אביב-יפו וברכות מראש העירייה, רון חולדאי. בחורף 2019 ייצגה את Tulou כחלק ממשלחת של עיריית תל אביב-יפו לוועידה השנתית של 'נשים למען אקלים' בפאריז. שמר הופיעה בכתבות שונות ותמונתה הוצגה בתערוכה זמנית בבניין העירייה, Hotel De Ville, כמאמץ של ראש עיריית פאריז אן הידלגו לקידום יזמות נשית בתחומי הסביבה.

עבור שמר, מינימליזם הוא דרך חיים: "עשיתי שינוי דרמטי לפני שלוש שנים. זה התחיל מלהיפטר מ–80% מהבגדים, הניירות והחפצים שלי. זה כמו תרופה למחלת הצרכנות. כיום כבר לא מסתכלים עלי כיצור, ואני מרגישה שאני חלק מקהילה שגדלה כל זמן. אם בהתחלה היינו 50 אנשים וכולם הכירו את כולם, כיום הקבוצה כוללת עשרות אלפים בכל הארץ. לכל אירוע — אם זה החלפת בגדים, תיקוני חפצים או בהפגנה על מיחזור ונגד פלסטיק ואופנה זולה — מגיעים עשרות ומאות אנשים. זה עדיין בשוליים, אבל נכנס לתודעה".[1]

קישורים חיצוניים

הערות שוליים