מטרונית

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
גרסה מ־13:43, 9 בספטמבר 2018 מאת אלכסנדר סעודה (שיחה | תרומות) (יצירת דף עם התוכן "פרויקט של תחבורת אוטובוסים מהירה בישראל. הפרויקט בוצע באזור חיפה והקריות. המטרונית הי...")
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

פרויקט של תחבורת אוטובוסים מהירה בישראל. הפרויקט בוצע באזור חיפה והקריות. המטרונית היא אוטובוס בעל 2 קרונות שנוסע לאורך רוב הדרך בנתיב תחבורה ציבורית, כלומר נתיב נפרד בו יכולים לנסוע רק אוטובוסים ורכבי חרום. הנסיעה בנתיב התחבורה הציבורית אמור לתת לה אפשרות להתגבר על הפקקים. היותה אוטובוס עם 2 קרונות מאפשר לה להגיע לפליטת פחמן דו חמצני קטנה יותר לנוסע מאוטובוס רגיל, מה שמצדיק את יעוד הנתיבים למטרונית בלבד ולא לאוטובוסים נוספים. בערים רבות בעולם נוקטים בשיטה דומה: אוטובוסים מאספים מה שכונות מובילים את בהנוסעים לצירים מרכזיים בהם נוסעים כלי תחבורה רבי קיבולת בתדירות גבוהה. התשדלום מתבצע במכשירים אוטומטיים בלבד ולכן הנוסעים עולים מכל הדלתות מה שמאפשר לנהג ולנוסעיםלא לבזבז זמנן על התשלום. המרחק בין התחנות יחסית גדול, מה שמאפשר לצבור מהירות גדולה יחסית לעשות פחות עצירות ובכך מגדיל את מהירות התנועה. אחד מ 3 הקווים במטרונית - קו 1, נוסע 24 שעוטת ביממה ו 7 ימים בשבוע.

אבל בינתיים, מימוש הרעיון לא תמיד מצליח, קודם כל בגלל 2 סיבות: 1. בחלק מהדרך אין נתיב כזה ולפעמים דווקא בחלק בו יש פקקים: לדוגמה, בדרך ביאליק ובצומת אתא - 2 המקומות היחידים בהם יש פקקים רציניים בקרית אתא. 2. היא לא תמיד עוברת דרך היעדים הפופולריים ביותר אצל תושבי הערים.

המטרונית החלה לפעול בדצמבר 2013. כבר ב 2015 התברר שהיא באמת מהירה יותר מהאוטובוס הממוצע ואפילו מהרכבת הקלה בירושלים: המהירות הממוצעת של המטרוניות היא 20 קמ"ש ויותר, כאשר הממוצע בתחבורה הציבורית בגוש דן עומד על 16 קמ"ש, וברכבת הקלה בירושלים על 17 קמ"ש‏[1].