המכון לפיתוח עולמי ולסביבה

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

המכון לפיתוח עולמי ולסביבה (The Global Development And Environment Institute- GDAE) (הוגים כ-ג'י די) באוניברסיטת טאפטס, הוקם בשנת 1993.

המכון נועד לשלב את הפעילות של שני תוכניות קודמות באוניברסיטה - התוכנית לשינוי ולפיתוח בר קיימא, בבית הסר לאומניות ולמדע, the Program for Sustainable Change and Development in the School of Arts and Sciences, שנוהל על ידי הכלכלנית נאווה גודווין, והמרכז למדינות סביבה ומשאבים בבית הספר פלטשר למשפט ולדיפלומטיה, שנוהל על ידי וויליאם מומאו (William Moomaw), כימאי ומומחה למדיניות. השילוב יצר מרכז להתמחות בכלכלה, מדיניות, מדע וטכנולוגיה. המכון הוציא תריסר ספרים ומאות חוברות, מאמרים ופרסומים אחרים.

פרוייקט גדול של המכון לפני שנת 2000 היתה הוצאה לאור של סדרה בת 6 ספרים, 'נושאי קצה במחשבה הכלכלית'. הפרוייקט נמשך 7 שנים ובמהלכו בחרו החוקרים וסיכמו מאות מאמרים כדי להראות הן את המגבלות של הפרדיגמה של מחשבה הכלכלית של הזרם המרכזי, והן את המגוון הגדול של מאמצים יצירתיים שנעשו ונעשים כדי להרחיב את ההבנה שלנו את הכלכלה.

המכון פרסם גם את ספר הלימוד מיקרו-כלכלה בהקשר ועומד לפרסם את מאקרו-כלכלה בהקשר

ספרים

פרס לאונטיף

החל משנת 2000 המכון מעניק את "פרס לאונטיף" (Leontief Prize for economics), שניתן על שם הכלכלן וסילי לאונטיף, על הקידום האופקים בתחומי החשיבה הכלכלית. [1]

הזוכים בפרס (לפי שנים):

אישים במכון

קישורים חיצוניים