מאבק אחד

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מאבק אחד היא קבוצה אנרכיסטית הפועלת למען זכויות בעלי חיים תוך השמת דגש על הקשר בין כל צורות הדיכוי השונות (זכויות נשים, דיכוי עובדים, איכות סביבה, גזענות, כיבוש וכו') הקבוצה קושרת בין הדיכוי התאגידי, המעמדי, החברתי, הפוליטי, לדיכוי של בעלי החיים במשקים המתועשים ובמקומות אחרים.

הסברה

מאבק אחד הוציאה חוברות רבות בנושא זכויות בעלי חיים, חוברות המפרטות את הקשר בין המאבקים השונים. הקבוצה הוציאה חוברות נגד מקדונלד'ס המסבירות לא רק על הנזק לבעלי החיים אלא גם את הנזק האקולוגי, חברתי, תרבותי, סביבתי, והפוליטי. כמו כן פרסמה הקבוצה פליירים וכרזות הקוראים לטבעונות, מידע על גדר ההפרדה, פלייר למצעד הגאווה, מאבק נגד פרוות ועוד.

מהאתר של מאבק אחד

"האחיזה שיש לשקרים החברתיים המודרניים על כל פן ופן בחיינו מעולם לא היתה חזקה יותר בהיסטוריה האנושית. המונופולין התקשורתי, השתלטות הטכנולוגיה על חיינו, התרבות הצרכנית ההורגת את תושבי המערב נפשית ואת תושבי שאר העולם פיזית... ובמדינת ישראל, כוחה של הלאומנות ושל הכוחניות – צבאית ואחרת – הוא ללא ספק מן החזקים והנוראיים בעולם. מערכות ה"חינוך" הממשלתיות והתאגידיות דוחפות אותנו עמוק יותר ויותר אל פתחם של חיים שהם, לכל היותר, מוות איטי ומתמשך, נטול ערך, רווי הרס, וההתנגדות שלנו צריכה להיות גורפת. הדיכוי שלנו, של כל אחת ואחד מאתנו, נמצא ביחסנו היומיומי לבעלי החיים האחרים ולטבע הסובב אותנו, לכסף, מוצרים ומוסר העבודה, למערכות יחסים, מין ומגדר, לדת, מסורת ולאום. כל גישה שאינה משחררת אותנו באופן ישיר ומיידי משעבדת אותנו באופן עקיף.

סרבו לחיות את החיים המוצעים לכן ביום הבחירות ובערוץ הקניות, גם באשר סירוב זה הינו "קיצוני" וקשה: חיים קלים הם שקר קל. המאבק לחופש, צדק ושוויון פירושו בחירתנו בחיים."

ראו גם

  • טבעונות - אורח חיים ללא פגיעה בבעלי חיים
  • אנונימוס - קבוצה ותיקה לזכויות בעלי חיים
  • שב"י - שחרור בעלי חיים בישראל

קישורים חיצוניים