משתמש:האזרח דרור/מומלצים

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ניסוי תבניות

Confined-animal-feeding-operation.jpg

השפעות סביבתיות של מזון מהחי הן השפעות סביבתיות של תעשיית הבשר, מוצרי החלב והביצים.

בשנת 2007 פרסם ארגון המזון והחקלאות של האו"ם דו"ח בשם "הצל הארוך של תעשיית משק החי". הדו"ח מתאר את ההשפעות הסביבתיות מפעילות משקי חי, ומגיע למסקנה כי יש להם תרומה נכבדת להרס הקרקע, לשינויי אקלים, לזיהום אוויר, לזיהום מים, למחסור במים, ולהקטנת המגוון הביולוגי.

על פי הדו"ח, משקי החי הינם הגורם השני או השלישי בחשיבותו בבעיות סביבה רבות, הן במישור העולמי והן במישור המקומי.

ערכים מומלצים נוספים


אולי

קלינטק (Cleantech) הינו מונח כללי המציין מוצרים או שירותים שמשפרים את הביצועים התפעוליים, היעילות או הייצרנות בעודם מפחיתים עליות, תשומות, צריכת אנריגה, פסולת או זיהום. המקורות שלה הוא העניין הגובר בקרב צרכנים, תעשייה, משקיעים ומחוקקים, בצורות נקיות או מקיימות של ייצור, במיוחד של אנרגיה מתחדשת, אולי עקב הציפייה להגברת ההשפעות של התחממות עולמית או עליית מחירי הנפט עקב שיא תפוקת הנפט או מנגנון אחר.

עקב ניוד מוצרי החקלאות ממקום הגידול למקום הצריכה וההשלכה, שבירת מעגלי זרחן היא חסם ממשי לחקלאות מקיימת.

The Earth seen from Apollo 17.jpg

סביבתנות היא דאגה לשימור, שיקום או שיפור הסביבה הטבעית. תנועה זו קוראת לשינוי טכנולוגי, מדיני ואישי על מנת שאלו יתאימו לתנאי הסביבה ולשמירה על המאזן האקולוגי.

Haifaoil.jpg

בתי זיקוק לנפט היא אחת החברות שבבעולותה יש מפעלים המזהמים את האוויר באיזור מפרץ חיפה.

מפה ירוקה (Green Map) היא מפה המציגה עיר או אזור מנקודת מבט סביבתית וחברתית. בדרך כלל המפה מציגה היבטים שונים של נושאים סביבתיים על גבי מפה רגילה של רחובות, תוך שימוש באייקונים שמשותפים לרוב המפות הירוקות. המפה נחשבת כלי לפיתוח האקולוגיה העירונית.

Solar updraft tower.png

מגדל סולארי עם רוח עולה הוא רעיון לסוג של תחנת כוח הפועלת על אנרגיה תרמו סולארית. במבנה זה האוויר מבחוץ מתחמם בדיסקית נמוכה ורחבה מאוד באמצעות אפקט חממה, וכתוצאה מכך עולה ובורח דרך מגדל גבוה המצוי במרכז הדיסקה, ובדרך גורם לסיבוב של טורבינות רוח שמייצרות חשמל. בשנות ה-80 פעל אבטיפוס מחקרי של מגדל כזה בספרד.

מיחשוב ירוק (Green IT) היא הדרך של עולם המחשוב להצטרף לטרנד הסביבתי

כדאי

ייצור ראשוני הוא הייצור של תרכובות אורגניות מתוך פחמן דו-חמצני שמקורו באטמופסירה או בים, בעיקר על ידי תהליך הקיבוע של הפוטוסינתזה. כל החיים בכדור הארץ נסמכים באופן ישיר או עקיף על הייצור הראשוני. היצורים האחריים לייצור ראשוני (צמחים ואצות) נקראים יצרנים ראשוניים או אוטוטרופים והם הבסיס של מארג המזון.


תחבורת מעברים

קוריטיבה

גבולות לצמיחה

התרמית הגדולה של ההתחממות העולמית (סרט)

משק המים בישראל'


אנרגיה מתחדשת

המהפכה הירוקה

מונסנטו