עזרה:גאדג'טים

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
משתמש חדש

דף זה מפרט את הגאדג'טים שזמינים בהעדפות => גאדג'טים.

גאדג'טים הוא כינוי באקו-ויקי לסקריפטים שאומצו על-ידי חלק גדול דיו מקהילת הוויקיפדים ונוספו להעדפות המשתמש. הגאדג'טים מיועדים לאפשר למשתמשים לשלוט על ממשק המשתמש. נכון ל־17 בספטמבר 2020, ישנם 79 גאדג'טים (מתוכם 13 גאדג'ים מופעלים כברירת מחדל) ו־64 סקריפטים.

ישנם שני הבדלים עיקריים בין לשונית ה"גאדג'טים" ב"העדפות" ללשוניות האחרות:

 • למעשה, כל האפשרויות בסעיף זה תלויות בתמיכת JavaScript בדפדפן שלכם. כמעט כל הדפדפנים תומכים בג'אווה סקריפט, אבל כל אלו שתומכים גם מאפשרים למשתמש לבטל את התמיכה הזו. אם בחרתם לא להפעיל ג'אווה סקריפט בדפדפן שלכם, כנראה לא תוכלו להשתמש בגאדג'טים אלו. יש דפדפנים שמאפשרים לבטל ג'אווה סקריפט באופן כללי, אך בכל זאת לאפשר רק באתרים מסוימים. אם אתם משתמשים בדפדפן כזה, תוכלו לאפשר ג'אווה סקריפט ספציפית באקו-ויקי גם אם באופן כללי אינכם מאפשרים זאת.
 • הגאדג'טים אינם חלק אינטגרלי מהתוכנה שמפעילה את אקו-ויקי (תוכנת "מדיה-ויקי"), אלא נוצרו על ידי משתמשים שונים באקו-ויקי, והוספו לאפשרויות בידי אחד ממפעיל מערכת של אקו-ויקי. מפעילי המערכת יכולים לערוך את רשימת הגאדג'טים האפשריים על ידי הודעת המערכת והדף המיוחד המתאימים.

חלק מהגאדג'טים מאופשרים כברירת מחדל (כלומר אלו שיופעלו אם תלחצו על קישור "חזרה להגדרות ברירת המחדל" בתחתית הדף) עבור משתמשים חדשים ועבור אלמונים. אלו מסומנים על ידי (ברירת מחדל) וניתן לבטלם במידת הצורך.

אם ברצונכם לבקש גאדג'ט כלשהו שאינו קיים, תוכלו לבקש בדף אקו-ויקי:סקריפטים/בקשות. לדיווח תקלה על גאדג'ט יש לפנות לדף אקו-ויקי:סקריפטים/תקלות.

עריכה

הוספת כפתור "עריכה" משמאל לכותרת הדף לעריכת פסקת הפתיח של דף

עריכה

גאדג'ט המוסיף קישור לעריכת הפתיח במקביל לכותרת הדף.


לשוניות תצוגה מקדימה ושינויים - הוספת לשוניות תצוגה מקדימה ושינויים מעל תיבת העריכה לצפייה בתצוגה מקדימה ובהבדל שינויים ללא צורך בטעינת הדף מחדש.

עריכה

הסקריפט מוסיף לשוניות "תצוגה מקדימה" ו"שינויים" מעל חלון העריכה. לחיצה עליהם תטען במהירות תצוגה מקדימה או הבדל שינויים של הדף או הפסקה. שימו לב: בתפריט "העדפות" תחת עריכה קיימת אפשרות "הצגת תצוגה מקדימה בלי לטעון מחדש את הדף". השוני הוא שהסקריפט מוסיף לשוניות נוספות, לעומת האופציה השנייה, שמחליפה את התפקוד של כפתור "תצוגה מקדימה" ו"הצגת שינויים".


הוספת אפשרות לבצע החלפות בדף העריכה. מאפשר גם החלפות באמצעות ביטויים רגולריים

עריכה

אפשרות זו מיועדת בעיקר לאלו שבוחרים לא להשתמש בסרגל העריכה המשופר ("העדפות" => "עריכה"). בסרגל המשופר יש כלי לביצוע החלפות בכל הדף, כולל שימוש בביטויים רגולריים. אפשרות זו באה להוסיף יכולת דומה מחוץ לסרגל העריכה עצמו. (גם משתמשי הסרגל המשופר יכולים להפעיל את האפשרות הזו במקום להשתמש בכלי המובנה). האפשרות הזו מוסיפה קישורית "[החלף]" מעל לסרגל העריכה.


הוספת כפתור לבדיקת בעיות סגנון ולשון נפוצות, להחלפות של בוט ההחלפות, תיקון קישורים ועוד לא תואם לגאדג'ט "wikEd"‏

עריכה
Checkty-gadget.png

אפשרות זו מוסיפה מתחת לתיבת העריכה, בין הכפתורים "תצוגה מקדימה" ו"הצגת שינויים", כפתור חדש בשם "בדיקה". לחיצה על כפתור זה מבצעת מספר פעולות:

 • החלפות – ביצוע ההחלפות טקסט טכניות והחלפות של "בוט החלפות" על הטקסט בתיבת העריכה. פעולה זו משנה ישירות את הטקסט עצמו. ההחלפות הללו מכבדות את התבנית {{ללא בוט}} כאשר עורכים את הערך המלא (ולא פסקה).
 • זיהוי טעויות נפוצות – בדיקת הטקסט כנגד רשימת כללים, והתרעה על שגיאות נפוצות, ובמידת האפשר הצעת תחליף. פעולה זו לא משנה את הטקסט.
 • תיקון פירושונים – התרעה על קישורים לדפי פירושונים, וסיוע בתיקונם.
 • תיקונים טכניים – התרעה על קישורים פנימיים כפולים ופרמטרים ריקים, וסיוע בהסרתם לפי בחירת המשתמש.
 • תמונות – התרעה על חוסר בתמונות או על הימצאות תמונות ב"שימוש הוגן", וסיוע במציאת תמונות חופשיות מתאימות לערך.

לאחר לחיצה על "בדיקה", נוסף אזור מתחת לשורת הכפתורים עם מידע על ממצאי הגאדג'ט:

Gadget-Checkty-2.png


הוספת תווים מיוחדים בתחתית דף העריכה, כגון ערבית, יוונית וסימונים מתמטיים

עריכה
Specialchars-gadget.png

בתחתית תיבת העריכה ישנה רצועת כלים ארוכה שמכילה תווים שלא נמצאים בכל המקלדות: פיסוק, קוד ויקי, תווים מתמטיים, ותווים עבריים (למעשה, תווי ניקוד). אפשרות זו מוסיפה בצידה השמאלי של הרצועה הזו תפריט נגלל עם כ-30 קבוצות נוספות של תווים מיוחדים כמו ערבית, יוונית, וייטנאמית, ועוד כ-27 שפות. בחירה של אחת מהשפות הללו מוסיפה את התווים המתאימים בתחתית הרצועה, באופן כזה שלחיצה על כל אחד מהם מוסיפה אותו לחלון העריכה עצמו.


עורך wikEd, מוסיף תכונות ושיפורים שונים לעורך הטקסט, וכן לחלון "הבדלים בין גרסאות". לא פועל באינטרנט אקספלורר. לא תואם לגאדג'ט "כפתור בדיקה"

עריכה
הגאדג'ט לא פועל בדפדפן אינטרנט אקספלורר.
הגאדג'ט לא תואם לגאדג'ט כפתור בדיקה.


מוסיף לחלון העריכה תכונות משופרות, ומיועד לדפדפנים: פיירפוקס, ספארי, וגוגל כרום. כמו-כן, הגאדג'ט מוסיף שיפורים גם לחלון "השוואת גרסאות". הגאדג'ט הזה מצוי עדיין בגרסת בטא.

הפעלתו במצב עריכה עלולה לנטרל גאדג'טים אחרים, כמו "השלמה אוטומטית בקישור לערכים". ניתן להפעיל ולנטרל את הגאדג'ט באופן דינמי תוך כדי עריכה, על ידי כפתור WikEd logo.png שמופיע מימין לסמליל המשתמש שמופיע ליד שם המשתמש שלכם בראש הדף. במלים אחרות, אפשר לבחור בו מהדף "העדפות" לשמור אותו במצב כבוי (או "מנוטרל"), ולהפעיל אותו רק כאשר מבקשים להשתמש באחת מהתכונות המשופרות שלו. אפשר כמובן גם להיפך - להשאיר אותו מופעל, ולכבות אותו רק כאשר הוא מפריע. ניתן גם להפעיל את הגאדג'ט עבור השוואת גרסאות בלבד, ללא כל השפעה על מסך העריכה, אך אם זו בחירתכם, עדיף להפעיל במקומו את הגאדג'ט wikEdDiff.


גאדג'ט להצגת הבדלים בין גרסאות בצורה ברורה יותר: wikEdDiff (לא נחוץ למשתמשים ב-wikEd)

עריכה
Gadget-wikEdDiff.png

גאדג'ט זה מביא אתו חלק מהתכונות של הגאדג'ט wikiEd, וליתר דיוק, את אפשרות השוואת הגרסאות.

כאשר אתם במצב של "השוואת גרסאות", מתחת להשוואה יופיע הכפתור הזה: WikEdDiff.png. לחיצה עליו פותחת מתחת לכפתור תיבה של "השוואה מאחדת": שתי הגרסאות מוצגות יחדיו, כאשר התווים שנוספו מופיעים ברקע ירוק, ותווים שהוסרו מופיעים ברקע אדום. בנוסף, בתיבה המאוחדת, קישורים פנימיים וחיצוניים פעילים (כלומר ניתן ללחוץ עליהם).


בדיקת יתמות של ערך בעריכה.

עריכה

סימון אפשרות זו יגרום לכך שכאשר אתם עורכים ערך "יתום", כלומר כזה שאין אליו קישורים ממרחב הערכים, תקבלו חיווי על כך בתחתית דף העריכה.


הוספת תקציר "שחזור לגרסה x מתאריך x מאת x" בעת עריכת גרסה ישנה של דף.

עריכה

בחירת אפשרות זו תגרום לכך, שכאשר אתם בוחרים לערוך גרסה ישנה של ערך (על ידי לחיצה על גרסה ישנה מדף גרסאות קודמות, ואז לחיצה על "עריכה") (כגון לצורך שחזור השחתות ממספר משתמשים וכדומה), יווצר תקציר עריכה "שחזור לגרסה x מתאריך x מאת x" באופן אוטומטי. ניתן לערוך את התקציר לפני השמירה.


השלמה אוטומטית בקישור לערכים ([[קישור]]) ותבניות ({{תבנית}})

עריכה
Gadget-autocomplete.png

בחירה באפשרות זו גורמת לכך שכאשר אתם נמצאים במצב "עריכה", מקלידים "[[" ואז אות נוספת, ייפתח בצד שמאל למעלה של תיבת העריכה תפריט נגלל שמציע ערכים שמתחילים באותיות אותן כבר הקלדתם. ניתן לבחור ערך מהרשימה בעזרת העכבר, או בעזרת החיצים (Up או Down) במקלדת ולבסוף הקשת Enter. בדומה, אם תקישו "{{" ואז אות נוספת, התפריט הנגלל יציע תבניות ששמן מתחיל בתווים אותם הקלדתם.


הוספת כפתור טבלה לסרגל הכלים הישן

עריכה

אפשרות זו מיועדת אך ורק לאלו שבוחרים לא להשתמש בסרגל העריכה המשופר ("העדפות" => "עריכה"). בסרגל המשופר יש כלי ליצירת טבלאות. אפשרות זו באה להוסיף יכולת דומה לסרגל העריכה הישן, על ידי כפתור "טבלה" שנראה כך: טבלה ישן.

שימו לב: אם הדפדפן שלכם חוסם פופאפים, ייתכן שלחיצה על הכפתור לא תפתח את הכלי.


הוספת כפתור להוספת קישורים חיצוניים בסרגל הכלים

עריכה

גאדג'ט זה מוסיף לסרגל הכלים במצב "עריכה" כלי שעוזר להוסיף קישורים חיצוניים לדף.

הוראות שימוש

הפעלה

בתיבת העריכה, מקמו את הסמן במקום בו מתבקש הקישור, ולחצו על הכפתור אשף הקישורים בסרגל הכלים (אם אתם משתמשים ב"סרגל עריכה משופר", הכפתור נמצא תחת תפריט "מתקדם").

בחירת התבנית הרצויה
Gadget-Externallinks-1.png

לחיצה על הכפתור תפתח תיבת דו-שיח קטנה במרכז המסך עם תפריט גלילה המונה את כל התבניות שנתמכות על ידי האשף (טיפ: פרט לבחירה הראשונה, "קישור כללי", שמות התבניות ממוינים, והקשת האות הראשונה של שם התבנית באותיות עבריות או לטיניות תביא אתכם לתבנית הרצויה או קרוב אליה בתפריט). בחרו מהתפריט את התבנית הרצויה. אם ברצונכם לערוך תבנית שכבר קיימת בדף, ניתן להדביק את התבנית בשדה "או הדביקו כאן תבנית לעריכה" - פעולה זו תפתח את האשף ותעתיק את תוכן הפרמטרים מהתבנית לשדות המתאימים באשף.

אם התבנית כבר קיימת בדף וברצונכם לשנות או להוסיף בה מספר פרטים, ניתן לסמן את התבנית בדף לפני לחיצה על כפתור האשף. פעולה זו תגרום לדילוג על השלב הראשון של בחירת התבנית, משום שהתבנית שסימנתם כבר ידועה, ותגרום להופעה מיידית של האשף כאשר תוכן הפרמטרים בתבנית המסומנת מועתק לשדות המתאימים באשף.

מילוי השדות
תיבת דו שיח למילוי הפרטים
1. בכותרת התיבה יופיע שם התבנית שבחרתם
2. שדה זה מופיע בחלק מהתבניות. אם מופיע השדה, "הדבקת" הקישור בשדה הזה תגרום למילוי חלק מהשדות
3,4. אפשרות לבחור "פריט ברשימה" או "הערה"
5. כפתור ה"אישור" יהפוך לפעיל לאחר שכל שדות החובה (מסומנים במסגרות אדומות) ימולאו.

תיבת הדו-שיח תתאכלס עם השדות המתאימים לתבנית שנבחרה.

בחלק מהתבניות מופיעה מעל השדות שורה ובה נכתב "הדביקו את הקישור כאן". אם תדביקו בשורה זו את הקישור, האשף ינסה לחלץ מהקישור את השדות הרלוונטיים. אם הדבקתם קישור ושום שדה לא התמלא, התמלאו שדות לא נכונים, או שהתמלאו בפרטים לא נכונים, אנא דווחו באקו-ויקי:סקריפטים/תקלות. אל תשכחו לציין את התבנית שגרמה לבעיה, ואם ניתן רצוי גם להדביק את הקישור הסורר.

לאחר מילוי השדות

ניתן לסמן בתחתית האשף "פריט ברשימה". אם תעשו זאת, התבנית תתווסף לדף בשורה חדשה, עם "*" לפניה. לחילופין, ניתן לסמן "הערה". אם תעשו זאת, התבנית תתווסף לדף עטופה בתבנית "{{הערה}}".

חלק מהשדות הם "חובה", ומסומנים במסגרת אדומה. כל זמן שיש לפחות שדה אחד "חובה" שעדיין ריק, הכפתור "אישור" מנוטרל, ולא ניתן להוסיף את התבנית. ברגע שכל השדות המסומנים כ"חובה" אינם ריקים, כפתור "אישור" הופך להיות פעיל.

אפשר בכל עת לסגור את תיבת הדו-שיח בשלושה אופנים: לחיצה על "ביטול", לחיצה על ה-x בפינה שמאלית עליונה, או הקשת Escape במקלדת.

לחיצה על כפתור "אישור" תוסיף את התבנית לתיבת העריכה, במקום בו נמצא הסמן.

בוקמרקלטים

יש תבניות הנתמכות על ידי בוקמרקלטים. בדרך כלל עדיף עבור תבניות כאלו להשתמש בבוקמרקלט. כאשר תבחרו אחת מהתבניות הללו, האשף יזכיר לכם שהתבנית נתמכת, וימליץ להשתמש בבוקמרקלט. למידע נוסף ראו עזרה:בוקמרקלטים.


רשימת תקצירי עריכה נפוצים מתחת לתיבת התקציר (ברירת מחדל)

עריכה

(ברירת מחדל)

Summarieslist-gadget.png

אפשרות זו מוסיפה מספר כפתורים עם תקצירי עריכה סטנדרטיים ("הגהה", "תקלדה", "עיצוב", "ויקיזציה", "קטגוריה", "בינוויקי" וכן הלאה) מתחת לשורת תקציר העריכה. לחיצה על הכפתורים מוסיפה את התקציר הסטנדרטי לתיבת העריכה.

ניתן להוסיף על תקצירי העריכה הסטנדרטיים גם תקצירים מותאמים אישית, כפי שמוסבר בדף אקו-ויקי:סקריפטים/תקצירים.אקו-ויקי


התראה בשמירה כאשר יש הערות שוליים אך אין פיסקת הערות שוליים

עריכה

אפשרות זו גורמת להפעלת בדיקה מיוחדת כאשר לוחצים על "שמירה" או "תצוגה מקדימה", ומתריעה אם יש בדף הערות שוליים אך אין תבנית {{הערות שוליים}} או תגית <references/>, או כאשר יש תבנית או תגית, אך אין הערות שוליים.

 • הבדיקה מופעלת רק כאשר עורכים את הדף כולו, אך לא כשעורכים סעיף יחיד בעזרת קישורית "עריכה".
 • הגאדג'ט אינו מזהה הערות שוליים הקיימות בתבניות המוכללות בדף, כך שיש לוודא את תוצאות הבדיקה ידנית.
 • הגאדג'ט פעיל רק במרחב הראשי.


ניווט וחיפוש

הוספת קישורים אישיים בתיבת הצד - את הקישורים יש לקבוע בדף משנה של דף המשתמש

עריכה

שיחת מדיה ויקי:Gadget-CustomSideBarLinks


מדיה ויקי:Gadget-ShortNSSearch

עריכה

שיחת מדיה ויקי:Gadget-ShortNSSearch


שינוי הסדר של קישורי האינטרוויקי - את הסדר יש לקבוע בדף משנה של דף המשתמש

עריכה

שיחת מדיה ויקי:Gadget-InterwikiOrder


שינוי הקישור לוויקישיתוף (שבתיבת הכלים) לממשק אנגלי או לממשק המוגדר בהעדפות ויקישיתוף

עריכה

שיחת מדיה ויקי:Gadget-customCommonsLink


הפיכת מקלדת עברית/אנגלית בחיפוש (לדוגמה: בהקלדת "kyhb" ההצעות יכללו גם "לטינית")

עריכה

שיחת מדיה ויקי:Gadget-Dwim


עיצוב

העברת הקישורים מהתפריט הנסתר לשורת הלשוניות (עבור עיצוב "וקטור")

עריכה

שיחת מדיה ויקי:Gadget-moveVectorMenuToTabs


מדיה ויקי:Gadget-talkStyle

עריכה

שיחת מדיה ויקי:Gadget-talkStyle


מדיה ויקי:Gadget-alignEditsectionToRight

עריכה

שיחת מדיה ויקי:Gadget-alignEditsectionToRight


קיבוע התפריט העליון, כך שיוצג כל הזמן ללא תלות בגלילת הדף. (מיועד לווקטור)

עריכה

שיחת מדיה ויקי:Gadget-FixedMenu


קיבוע תפריט הצד, כך שיוצג כל הזמן ללא תלות בגלילת הדף. (מיועד לווקטור)

עריכה

שיחת מדיה ויקי:Gadget-FixedSidebar


הוספת אופציות הצגה לסעיף "הערות שוליים" כאשר יש עשר הערות או יותר.

עריכה

שיחת מדיה ויקי:Gadget-refStyle


הוספת רמז (tooltip) עם תוכן הערת השוליים לקישור להערה בגוף הערך (ברירת מחדל)

עריכה

שיחת מדיה ויקי:Gadget-CiteTooltip


קטגוריות

‏HotCat: הוספה/הסרה/עריכת הקטגוריות ישירות מהערך, ללא כניסה לממשק העריכה.

עריכה
HotCat-gadget.png

HotCat הוא סקריפט שמופיע בהעדפות תחת הלשונית "גאדג'טים"⇐"קטגוריות", המאפשר הוספה, הסרה ועריכה של קטגוריות ללא צורך בכניסה לממשק העריכה, ומציע הצעות לקטגוריות.

הוראות הפעלה: אחרי כל קטגוריה ברשימת הקטגוריות בתחתית הדף יתווספו ארבעה אייקונים קטנים:

 • (−) : לחיצה על אייקון זה תסיר את הערך מהקטגוריה.
 • (±) : לחיצה על אייקון זה מאפשרת לערוך את שם הקטגוריה ידנית, וכך להעביר את הערך לקטגוריה אחרת כלשהי.
 • (↓) : לחיצה על אייקון זה תציג את רשימת תת הקטגוריות של הקטגוריה. בחירת אחת מתת-הקטגוריות ולחיצה על "אישור" תעביר את הערך לתת הקטגוריה.
 • (↑) : לחיצה על אייקון זה תציג את רשימת הקטגוריות שכוללות את הקטגוריה (כלומר אלו שקטגוריה זו היא תת קטגוריה שלהן). בחירת אחת מקטגוריות אלו ולחיצה על "אישור" תעביר את הערך לקטגוריה המתאימה.

בסוף הרשימה מופיע סימן "+". לחיצה עליו מאפשרת להוסיף את הערך לקטגוריה חדשה.
לפני הרשימה מופיע הסימן (++): לחיצה על סימן זה תגרום להופעת כפתור "אישור" בשורת הקטגוריות. לאחר מכן ניתן לבצע מספר שינויים, ורק בלחיצה על "אישור" הם יתבצעו. אפשרות זו מומלצת כאשר רוצים לבצע מספר שינויים, משום שאחרת כל שינוי יופיע כעריכה נפרדת בהיסטוריה של הדף.

שימו לב שהסקריפט עובד רק על קטגוריות שכלולות בערך ישירות, ולא כתוצאה מתבנית שנמצאת בערך. לדוגמה, בתמונה מופיעה שורת הקטגוריות של קצרמר. הקטגוריה "קצרמר תרבות" מופיעה כתוצאה מתבנית {{קצרמר}}, ולכן אי אפשר לערוך אותה בעזרת הגאדג'ט.

למידע נוסף, ראו: commons:Help:Gadget-HotCat.


Cat-a-lot - כלי להוספה והסרה מרובה של קטגוריות מדפים

עריכה

גאדג'ט Cat-A-Lot מיועד להעברת ערכים רבים מקטגוריה אחת לאחרת, הסרת ערכים רבים שנמצאים בקטגוריה מסוימת מהקטגוריה, או הוספתם לקטגוריה נוספת.רשימת המעקב

סימון ערכים מרשימת המעקב בדפי "תרומות המשתמש" ובדפי קטגוריות בגופן מודגש, והוספת קישורית [עקוב] או [הסר] לכל דף.

עריכה

שיחת מדיה ויקי:Gadget-watchlistMark


הוספה או הסרה של דפים לרשימת המעקב מדף השינויים האחרונים, או הסרת דפים מרשימת המעקב מהרשימה עצמה.

עריכה

שיחת מדיה ויקי:Gadget-Watchlist


ניטור

רשימה של תבניות אזהרה בדף שיחה של משתמש אנונימי

עריכה

שיחת מדיה ויקי:Gadget-Warnings


הוספת "מחיקה", "הגנה", "חסימה" ו"הסתרת גרסה" לתפריט "עוד" כדי לבקש בדף בקשות ממפעילים

עריכה
SysopRequest-Widget.png

מיועד למשתמשים שאינם מפעילי מערכת, על מנת להקל על הוספת בקשה לדף [אקו-ויקי:בקשות ממפעילים]]. אחרי הפעלת הגאדג'ט, ייתוספו לתפריט שנפתח מתחת למשולש הקטן שמימין לתיבת החיפוש, מתחת ל"העברה" אפשרויות "הגנה" ו"מחיקה".

כאשר הדף הנוכחי הוא דף במרחב משתמש (כלומר דף משתמש או דף משנה של דף משתמש, או דף שיחת משתמש או דף משנה של דף שיחה), תתווסף לתפריט שורת "חסימה", וכאשר הדף הנוכחי הוא דף השוואת גרסאות, תתווסף האפשרות "הסתרת גרסה". לחיצה על אחת מהאפשרויות הללו פותחת תיבת דיאלוג קטנה בה תתבקשו להוסיף את הסיבה לבקשה. לאחר מילוי הסיבה, בלחיצה על "בוצע", הבקשה תתווסף לדף בקשות מפעילים תחת הסעיף הנכון. בתיבת הדיאלוג תופיע גם אופציה לסיבות נפוצות לבקשה.

לעריכות שבוצעו באקו-ויקי:בקשות ממפעילים באמצעות גאדג'ט זה תתווסף תגית "בקשות ממפעילים".


הצגת אפשרויות טיפול בטרולים (שחזור, מחיקה, חסימה) בדף תרומות משתמש (זמין למפעילי מערכת בלבד)

עריכה

אין תיעוד


הוספת קישורי "תקציר" המאפשרים להוסיף תקציר עריכה לשחזורים מהירים (זמין למפעילי מערכת ולמנטרים בלבד)

עריכה

שיחת מדיה ויקי:Gadget-rollBackSummary


הוספת תבניות לדפי שיחה של משתמשים מסרגל הצד של דפי שיחה, כגון אזהרה, בוטל, נמחק ותודה.

עריכה

שיחת מדיה ויקי:Gadget-UserMessages


הפיכת דף השינויים האחרונים לתור משימות מתעדכן (להפעלת מצב תור השתמשו ב"הצג שינויים חדשים החל מ-").

עריכה

הסקריפט הופך את דף השינויים האחרונים לתור משימות. למי שמפעיל את הסקריפט בלחיצה על "הצג שינויים חדשים החל מ-" מוצגים כל השינויים החל משעה מסוימת (עד כאן זה נכון גם ללא הסקריפט) ובלחיצה על Ctrl+קליק על כפתור "הבדל" (בדפדפנים שבהם זה פותח לשונית חדשה/חלון חדש) השינוי נמחק מ"תור המשימות". כאשר מרוקנים את כל השינויים מדף השינויים האחרונים נטען מחדש אוטומטית כל השינויים האחרונים שנעשו עד השינוי האחרון שבדקתם, וחוזר חלילה. אם אין שינויים אז הוא דואג לבדוק כל דקה מחדש אם יש שינויים. זה הופך את הניטור לכיפי למדי, ואם משחקים עם האופציות של הצגה/הסתרה של עריכות בדוקות ומשתמשים רשומים זה הופך לשימושי במיוחד.

הוראות הפעלה:

 • בהעדפות תחת סקריפטים, בפרק "ניטור" סמנו את האפשרות "הפיכת דף השינויים האחרונים לתור משימות מתעדכן (להפעלת מצב תור השתמשו ב"הצג שינויים חדשים החל מ-")".
 • גשו לדף השינויים האחרונים ולחצו שם על הקישור של "הצג שינויים חדשים החל מ-"
 • Ctrl+קליק על הבדל (ומי שמעדיף בחלונות חדשים ולא בטאבים Shit+קליק)

מדיה ויקי:Gadget-rclast

עריכה

שיחת מדיה ויקי:Gadget-rclast


סימון עריכות כבדוקות מתוך דף השינויים האחרונים ורשימת המעקב (זמין למפעילי מערכת ולמנטרים בלבד)

עריכה
הגאדג'ט ברשימת שינויים אחרונים רגילה
שימו לב לתיבת הסימון מימין ל"Daemon"
הגאדג'ט ברשימת שינויים אחרונים משופרת
שימו לב לתיבות הסימון.
RcPatrol-Gadget-regularList.png RcPatrol-Gadget-imrovedList.png

הגאדג'ט מוסיף לכל שורה ברשימת השינויים האחרונים, במקרה והשינוי אינו בדוק, תיבת סימון. לחיצה על תיבת הסימון תסמן את השינוי כ"בדוק", ותסיר את התיבה.

בתמונה בצד שמאל הגאדג'ט במצב "רשימת שינוים אחרונים משופרת", ובתמונה מימין ברשימת שינויים אחרונים רגילה.


הסתרת אפשרויות הסינון בדף השינויים האחרונים

עריכה

שיחת מדיה ויקי:Gadget-toggleRCOptions


שעון מעורר למנטרים - הסקריפט צובע את הקישור "שינויים אחרונים" בסרגל הצד בכתום אם יש שינויים אחרונים רבים שטרם סומנו כבדוקים. זמין למנטרים בלבד.

עריכה

מטרת הסקריפט

הסקריפט מיועד למנטרים המעוניינים לקבל התרעה כאשר "מצטבר לחץ" בדף שינויים אחרונים. הקריטריון ל"לחץ" הוא כאשר נוצר מצב בו בפרק זמן קצר יחסית נוספות הרבה עריכות לא בדוקות. הסקריפט קורא 100 עריכות לא בדוקות אחרונות, ומשווה את תג הזמן של הראשונה עם האחרונה. אם ההפרש בין שני זמנים אלו הוא פחות מסף מסוים (שעתיים וחצי כברירת מחדל, ניתן לכיוונון), הסקריפט "מדליק נורה" על ידי הוספת רקע צהוב לקישור "שינויים אחרונים" בתפריט הימני (במצב זה, אפשר ללחוץ על הקישור עצמו כדי להגיע לדף "שינויים אחרונים", או ללחוץ על התיבה הצהובה מחוץ לקישור, כדי להגיע לדף "שינויים אחרונים" במצב "הסתר עריכות בדוקות"). מרגע שהנורה נדלקה, הדרך לכבותה היא לבקר בדף "שינויים אחרונים".

כוונון עדין

אם תרצו לשחק עם הפרמטרים של פעולת הסקריפט, הוסיפו שתי שורות כדוגמת השורות הבאות (עם ערכים כבחירתכם) למיוחד:הדף שלי/common.js<syntaxhighlight lang="LanguageName"> </syntaxhighlight> <syntaxhighlight lang="LanguageName"> </syntaxhighlight> <syntaxhighlight lang="javascript"> wgPatrolDistressLimit = 1800; wgPatrolDistressRestSeconds = 120; </syntaxhighlight> הפרמטר הראשון קובע את סף הרגישות של השעון המעורר: ככל שהמספר גדול יותר הנורה נדלקת יותר בקלות. ברירת המחדל היא 150 דקות, כלומר שעתיים וחצי. ערך כמו בדוגמה (1800) פחות או יותר מבטיח שהנורה תידלק בכל מצב. הערך השני פחות מעניין, והוא שולט על השאלה כל כמה זמן הסקריפט מבצע את הבדיקה, בשניות. ברירת המחדל היא 120 (כלומר שתי דקות). אם המחשב שלכם אטי, לא מומלץ להשתמש בערך נמוך יותר מ-60 (פעם בדקה).


הראה הודעות שגיאה ממערכת בדיקת הפרמטרים

הסבר על המערכת ועל הגאדג'ט

שונות

מדיה ויקי:Gadget-disableFeedback

עריכה

שיחת מדיה ויקי:Gadget-disableFeedback


הוספת אפשרות בתיבת הכלים לשיתוף הערך בדואר אלקטרוני וברשתות חברתיות

עריכה

שיחת מדיה ויקי:Gadget-microblog


הוספת מידע על עריכה אחרונה בהצבעה על "גרסאות קודמות". מידע על העריכה האחרונה: תאריך, שם העורך/כת, גודל הדף בבתים ותקציר העריכה.

עריכה

שיחת מדיה ויקי:Gadget-Revinfo


סקריפט לבדיקת זכות הצבעה

עריכה

זכות הצבעה

זכות הצבעה באקו-ויקי אינה אבסולוטית, אלא תלויה בתאריך (ושעת) תחילת ההצבעה, ולכן כדי לבדוק ז"ה יש להזין את תאריך תחילת ההצבעה. בדפי הצבעה הסקריפט ממלא תאריך ושעה אלו באופן אוטומטי, אך בכל מקרה יש לוודא שאכן מדובר בתאריך הנכון. לנוהלי ההצבעה המלאים, ראו אקו-ויקי:הצבעה.

אופן השימוש

בדיקת זכות הצבעה של משתמש בדף שיחתו

אחרי בחירת "סקריפט לבדיקת זכות הצבעה" בהעדפות => גאדג'טים, נוסף קישור בשם 'בדיקת זכות הצבעה' בתחתית תיבת הכלים של דפי שיחה ודפי משתמש. לחיצה על הקישור תפעיל את הסקריפט בהתאם לסוג הדף:

דף משתמש/שיחת משתמש

לאחר לחיצה על 'בדיקת זכות הצבעה' תיפתח חלונית קטנה בצמוד לקישור, בה יש להזין את התאריך והשעה של פתיחת ההצבעה. במרבית הדפדפנים (מלבד אינטרנט אקספלורר) בחירה בשדה התאריך תפתח לוח שנה שבו ניתן לבחור את התאריך המבוקש והוא יוזן באופן אוטומטי לשדה התאריך.

כאשר מזינים את התאריך באופן ידני, יש להקפיד שהוא יוכנס בפורמט הבא: dd/mm/yyyy. לדוגמה: 26/11/2013. ניתן להזין ספרות בלבד, והקוים הנטויים יתווספו אוטומטית.

ניתן להוסיף גם שעה לבדיקה. יש לבחור את השעה והדקות בתיבות הבחירה. ברירת המחדל היא 00:00.

דף הצבעה

בדף הצבעה, לאחר לחיצה על 'בדיקת זכות הצבעה' תופענה קישוריות "±" לצד השמות החתומים בדף ההצבעה. לחיצה על הקישורית תבדוק זכות הצבעה עבור המשתמש ששמו מופיע ליד הקישורית, בהתאם לתאריך ולשעת פתיחת ההצבעה באופן אוטומטי.


הוספת אפשרויות לטיפול ברישיון של תמונות בדפי תמונות, ואפשרות והעברה לוויקישיתוף באמצעות Commonshelper

עריכה

שיחת מדיה ויקי:Gadget-MoveToCommons