שיחה:שדה בריר

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שלום לכבוד העורך :-)

האם מקובל להוסיף הפנייה אישית? הכוונה שלי היא להוסיף הפנייה אישית אל ד"ר שרית עוקד בקטע שלמטה הנמצא בפרק על מעורבות התושבים:

עם מינוי ראש העיר בקשו היוזמים מהועדה המחוזית לחדש את הדיון להפקדת תכניתם. התושבים מתנגדי המכרה חידשו את פעילותם. הוקמה מחדש קבוצת פעילים נגד הכרייה שבראשה נמצאת ד"ר שרית עוקד, תושבת העיר.

פרטי ההפנייה הם: ליצירת קשר: ד"ר שרית עוקד – 0543306200, saritoked@walla.com

אם זה מקובל, צור נא את הקישור. תודה לקסי

הי לקסי, אני מנסה שזה יהיה פרוייקט שיתופי ודמוקרטי (תוך כיבוד של הרעיונות הבסיסיים שעומדים בהקמת האתר ראה אודות אקו-ויקי). ככה שגם אתה עורך- יותר חדש כאן, אבל עדיין עורך.
רעיון בסיסי (שכמו כל רעיון בסיסי הוא לא מתת אל אלא דבר שאפשר להתווכח עליו) הוא שאנחנו (מי ששותף לאתר הזה) לא אובייקטיבים כמו ויקיפידה, אלא כן חושבים שצריך לבצע שינויים (מתוך זה שלא כל הערכים מקבלים משקל שווה, אלא לדוגמה לקיימות יש משקל גדול יותר)- ולכן לדוגמה גם לעודד פעילות - לכן לדעתי יש מקום לדבר כזה.
אבל יש צורך שאתה או מישהו שקרוב למאבק ידעכנו - למנוע מצב שהפרטים ישארו סתם.

כמה הערות

לגבי פוספטים - צריך לראות איך לנסח את זה - היון פוספט' הוא דבר חיוני מבחינה ביולוגית והוא חיוני לחקלאות, לעומת זאת האנושות הסתדרה הרבה זמן בלי כרייה מאסיבית של פוספטים והיא תצטרך לשוב ולעשות כך אחרי שיגמרו מאגרי הפוספט (ועוד הרבה קודם לכן כריית הפוספטים תתקייר בגלל מנגנון שיא תפוקה). ראה גם פרמקלצ'ר, קיימות ומחזור הזרחן.
לגבי העז - עדיין לא הבנתי, וכדאי לתת הסבר ברור יותר (ואובייקטיבי יותר בניסוח) לגבי מה זה אומר, ואם זה עובדה אז להגיד את זה, ואחרת, להגיד מי חושב ככה ואם אפשר על בסיס מה.
לגבי עובדות מהזכרון - אם אפשר למצוא סימוכין יותר ברורים זה יהיה טוב יותר לכולם.
דוח הבריאות הנגדי - יש אליו קישור או משהו?
דברים שראיתי בכתבות - הנושא של בייגה שוחט ש"עבר צד" (?)
אין מקום לנימוס מוגזם - אפשר להגיד בקצרה - משפט אחד, מדוע הוחלף ראש העיר הקודם.
דברים שחסרים ו\או כדאי להרחיב - עמדתם של גופי ממשלה ואנשי ציבור, עמדת ארגוני סביבה, פגיעה או יתרונות כלכליים, תושבים התומכים במכרה, חלופות לכרייה, קישורים לנושאים קשורים (לדוגמה אם יש חקלאות מקיימת לא צריך כרייה של פוספטים), באופן כללי כדאי להקים ערך על פוספטים או זרחה (וכן תעשייה, והשפעות סביבתיות או בריאותיות שלה), וכן להרחיב את הערך על מחזור הזרחן.
יש עוד כמה דברים לא הכי ברורים בנושא של ההיסטוריה, אבל נראה שאפשר להשאיר את זה לשלב הבא. האזרח דרור 09:44, 28 במאי 2008 (IDT)