הודעה לכל משתמשי אקו-ויקי: הותקנו בהצלחה גאדג'אטים על שרת האתר. ניתן לבחור מביניהם בדף ההעדפות האישיות. כמו כן, מהיום אפשר לכתוב משוב על הערך בתיבה שמתחתיו, לאחר הרשמה קצרה.

שיחה:תו תקן לבנייה ירוקה בישראל

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

חבר'ס, זה לא נקרא במילים פשוטות, הפרת זכויות יוצרים? עידן ד 13:33, 12 יוני 2006 (CDT)

צודק מאה אחוז, יש לזה גם עוד בעיות. לפני שזה נהיה נוהג נפוץ אבקש להפסיק עם העתקה של כתבות לכאן. סיכומים, כן, אבל לא העתקה. זה גם מקשה על שליפת חומר רלוונטי. אולי פשוט לבטל לגמרי את הקטגוריה של כתבות מעיתונות - שמידע רלבנטי מהם יופיע רק כחלק מאמאמרים אחרים. האזרח דרור 14:07, 12 יוני 2006 (CDT)
אני לא הכי מסכים איתכם (ולא בגלל שהבאתי את הכתבה). אני חושב שמקורות חיצוניים הם חשובים ואנחנו קצת 'יורים לעצמנו ברגל' אם לא נשתמש בהם. לגבי אם להעתיק את כל הכתבה או רק חלקים/לסכם, לא כזה משנה לי. Yjonas83 14:16, 12 יוני 2006 (CDT)
  • דווקא בגלל שמקורות הם דבר חשוב, חשוב לדעת איך טוב להשתמש בהם. לדעתי ויקי קריטיק, במקרה האופטימי, יהפוך למשהו חשוב בעתיד, וככזה הוא יעצבן כל מיני אנשים. אם נעבור על החוק, אנחנו יורים לעצמנו ברגל עוד יותר.
  • להבאת כתבה כמו שהיא יש עוד חסורונות - הכתב מדגיש דברים שחשובים לו, וייתכן שהוא מערבב בין דעות לעובדות. כמו כן, יש נטיה אחר כך להתייחס לכתבה כאל "סיכום" של הנושא, במקום לכתוב סיכום משלנו, והיות והכתבה היא סטטית, הנושא נתקע. טוב בעיני בהרבה לתת ציטוטים מהכתבה של אישים, להביא נתונים, ודעות, וזהו.
  • מקובל עלייYjonas83 06:46, 13 יוני 2006 (CDT)

את ההתייסחות המעמקיה והמסודרת לנושא שיש בכתבה צריך לבצע במאמר נפרד, (שיכול להכיל מקורות נוספים, ואף לסתור את מה שהכתבה הציגה). האזרח דרור 02:28, 13 יוני 2006 (CDT)

על פי דבריו של נועם, אין מגבלה על העתקת כתבות באם הדבר נעשה שלא לשם צורך מסחרי. לכן אין כאן הפרת זכויות יוצרים. אני קטונתי מלפרש את החוק, אולי מישהו יכול להחכים אותנו בתחום?

בעניין הסיכום - התחלתי מסורת של כתיבת סיכום קצר בסוף המאמר (בין אם הוא מובא כסיכום, או אם הוא מועתק כלשונו). ראו למשל: עבדים של הגלובליזציה. למרבה הצער למסורת הזו אין ממשיכים...

---- שחר 16:14, 17 יוני 2006 (CDT)

הבעיה שלי היא קודם כל בשיווי משקל בין מאמרים לבין ערכים. ערכים הם הרבה יותר דינמיים ומחכימים ממאמרים בעיתונות. המאמרים יוצרים רושם מוטעה של סיכום הנושא, והם בעיתיים בדינמיקה, בביקורת ובקישוריות. ביום שישי הייתי במפגש של מגמה ירוקה תא בוגרים. מישהי שם היא עו"ד ומכירה תחום זה , נשאל אותה.האזרח דרור 01:47, 18 יוני 2006 (CDT)
מאידך, למאמרים יש ערך עצום באיסוף מידע 'קשה'. לכן צריך לאסוף את המאמרים, אבל להוסיף עליהם את נקודת הראיה הביקורתית...
---- שחר 14:24, 18 יוני 2006 (CDT)