שיחת משתמש:Hagay bar

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

הי חגי, ברוך הבא. שים לב לשימוש בקטגורית. כמו כן במקום תעשיות בטחוניות פתחתי קטגוריה לנושא של תעשיות צבאיות. אין צורך ליצור קישור ממשמר התאגידים, אפשר להכליל את הקטגוירה כאחת שנכללת במשמר התאגידים, וזה יכנס לבד. האזרח דרור 14:31, 24 מאי 2006 (CDT)


אל האזרח דרור (אני מקווה שזה אכן מגיע...)

הי דרור, תודה על הערתך. אני חדש בעריכתם של דפים שכאלו, על כל ההשלכות המשתמעות מכך. אשמח לכל הערה ו/או הפניה רלבנטית. עכשיו לשאלתי - איך עושים את מה שתיארת - 'להכליל את הקטגוריה כאחת שנכללת במשמר התאגידים' ? ועוד שאלה - כאשר אני מעוניין לפתוח דף כלשהו, נניח תחת 'משמר התאגידים', אני מייצר לינק פנימי וממלא אותו בתוכן. הקושי שלי (שקשור למה שציינת) הוא באם אני מעוניין לארגן את הלינקים מחדש, תחת שמות אחרים. אחרי, למשל, שיצרתי את הלינק - 'תעשיות בטחוניות' יצרתי תת-קטגוריות שונות, אם שניתי את השם של הלינק הוא לא יפנה את המשתמש לתוכן. יש כאן מספר דברים שאני עדיין לא שולט בהם. אם יהיה לך פנאי וסבלנות אשמח אם תגיב.

  • הי חגי, אני רואה את מה שכתבת באמצעות עקוב אחרי שינויים אחרונים, אז אתה יכול להגיב כאן זה בסדר.
  • כדי לעזות הזחה של המילים אני משתמש בסימני נקודתיים בתחילת המשפט.
  • באופן כללי, אמצעי פשוט ללמידה על עריכה הוא הסתכלות על דפים שערכו אותם בתבנית עריכה.
  • כל מאמר או קטגוריה שבסופו תכתוב קטגוריה:שם הקטגוריה יכלל בתוך אותה קטגוריה. אפשר כמובן להכליל בכמה קטגוריות. זה חוסך התעסקות עם דפים ששיכילים לכמה קטגוריות, ומונע את הצורך לעדכן גם את דף הקטגוריה וגם את הדף שערכת.
  • אין הרבה טעם לארגן לינקיים מחדש, אתה יכול להעביר מאמר , במקום לכתובת אותו מחדש תחת שם חדש, על ידי move שנמצא מימין ל'גרסאות קודמות', בראש הדף. הדף הישן יכיל הפניה אוטומטית לשם החדש, ככה שלינקים ישנים לא ילכו לאיבוד. מומלץ עם זאת, כן לשנות את הדפים שמצביעים לדף הישן, כדי למנוע עומס על השרת. אתה יכול לעשות זאת על ידי עריכה מחודשת של הדף. כמו כן אם תכתוב בתוך סוגריים מרובעות כפולות לינק|שם שמופיע במקומו' אז המאמר שאליו ההפניה תהיה יהיה לינק אבל המשתמשים יראו את המילים שאחרי ה|. אתה מוזמן להסתכל בדף העזרה של האתר, ואם אין שם להעיר, ואז להסתכל בדף העזרה של ויקיפידה, שהוא הרבה יותר מפורט.
  • אתה יכול לחתום על ידי 4 סימני זרקא, הנה כך

13:02, 25 מאי 2006 (CDT)

דרור - תודה רבה!

הערה לגבי קטעים מהעיתונות

יש נטיה של חלק מהמשתמשים לשים כאן קטעי עיתונות שלמים. זה בעייתי מ3 סיבות לפחות: 1. זה קל הרבה יותר מאשר לסכם משהו על נושא כלשהו בעצמך. מסיבה זו , יש לעיתים הרבה מאמרים על נושא מסויים אבל לא סיכום ענייני שלו, וזה בעייתי היות וזה לא מרוכז והיות והדעה שמובאת בעיתון היא לאו דווקא מדוייקת או ממצה או מבהירה את הדגשים החשובים. 2. זה מפר זכויות יוצרים ועלול ליצור בעיות בעתיד 3. זה מערבב בין דעות של הכתב לבין עובדות. אם אפשר לתת סיכום של הכתבה עם הפרדה בין עובדות לבין דעות. בכל מקרה לתת קישור והפניה של תאריך , הכותב והעיתון כדי שאם הלינק ישתנה או שנצטרך בעתיד למחוק את הכתבה , מי שירצה ידע איפה לחפש אותה. (חלק מהכתבות באתר מאורגנות באופן זה). האזרח דרור 00:13, 26 מאי 2006 (CDT)