מייקל בלומברג

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מייקל בלומברג.

מייקל בלומברג הוא אחד המתמודדים בבחירות במפלגה הדמוקרטית למועמדות לנשיאות ארצות הברית מטעמה בבחירות של נובמבר 2020. בלומברג הוא גם אחד האנשים העשירים בעולם ויש לו רקורד סביבתי מרשים ובמיוחד לגבי שינויי אקלים. אחת המטרות שלו לפי הצהרתו היא להשתמש במשרת נשיא ארצות הברית כדי לעצור את שינויי האקלים.

ביוגרפיה

פעילות סביבתית

 • כאשר היה ראש עיריית ניו יורק הוא יצר תכנית שהוערכה כתכנית השאפתנית בעולם למיטיגציה (הפחתת השינויים) ואדפטציה (היערכות לשינויים) לשינויי אקלים של עיר.
 • כיהן כראש ארגון ה-C - 40.
 • כאשר נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הכריז כי ארצות הברית מהסכם פריז בלומברג יחד עם ג'רי בראון הנהיג את התארגנות המחוזות, הערים, העסקים והארגונים, שנקראת American Pledge שבזכותה פליטות גזי החממה של ארצות הברית המשיכו לרדת למרות טראמפ.
 • שירת כשליח המיוחד לענייני אקלים של ארגון האומות המיוחדות.
 • מימן חלק גדול מפרויקט "מעבר לפחם" שסייע במידה רבה לסגור 297 מתוך 530 תחנות הכוח הפחמיות בארצות הברית. לאחר שהתברר ששימוש בגז טבעי גם הוא גורם לשינויי אקלים ופליטת גזי חממה (בדגש על מתאן) הוא התחיל בפרויקט חדש: "מעבר לפחמן".
 • הקים ארגון לדיווח לא מחייב של חברות לגבי הפליטות שלהן.
 • קידם אגרת גודש בניו יורק[1].

בחירות 2020

מייקל בלומברג בכלל לא התכוון בתחילה להשתתף בבחירות לנשיאות ארצות הברית ב-2020. הוא שינה את החלטתו ונרשם ברגע האחרון כאשר ראה שלטראמפ יש סיכוי משמעותי לנצח בבחירות, עניין שלילי מבחינתו, בין היתר בגלל ההשפעה שלו על שינויי האקלים[2]. אם יבחר בלומברג מתכוון להוריד את פליטות ארצות הברית ב-50% עד 2030 וב-100% מהר ככל שניתן אבל לא יאוחר מ-2050. הוא מתכוון להגיע ל-80% אנרגיות מתחדשות עד 2028[3]. הוא מתכוון להחזיר את ארצות הברית להסכם פריז, לעשות כל הדרוש כדי למנוע עלייה מעבר ל-1.5 מעלה ולעבוד עם 20 המדינות שמזהמות הכי הרבה כדי להגיע ליעד[4].

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

 1. ^ MARIANNE LAVELLE Michael Bloomberg on Climate Change: Where the Candidate Stands 18 בדצמבר 2019, Inside Climate News
 2. ^ Ian Schwartz Michael Bloomberg: President Trump Is An "Existential Threat" To Our Country, But "I Know How To Beat Him" 25 בנובמבר 2019
 3. ^ מייקל בלומברג Plan for 100% Clean Power האתר של מייקל בלומברג
 4. ^ מייקל בלומברג International Climate Priorities האתר של מייקל בלומברג