קרינה בקרייה

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

עמיר רפפורט, מעריב, 10/5/2006 9:12

חשש מקרינה מסוכנת בלב לבה של הקריה-בניין המשרדים ששירת בעבר את שרי הביטחון והיום מאכלס את לשכת ראש הממשלה בתל-אביב. העיתון מעריב מפרסם הבוקר כי עובדי המשרד ספרו כבר 15 מעמיתיהם לבניין שלקו בסרטן. בעקבות פניית העובדים, החליט משרד הביטחון לבצע במקום בדיקות קרינה.

הבניין, שנחשב בקריה למקולל, מכונה באופן פורמלי בניין 22. הוא נמצא בסמוך למגדל אנטנות המתנשא מעליו עד לגובה של כ-150 מטר, ומהווה אחד מסמליה של הקריה. במשך עשרות שנים ישבו בשמונה הקומות של הבניין כל בכירי מערכת הביטחון. יצויין כי עובדי משרד הביטחון חוששים כבר מזמן כי ריבוי האנטנות בקריה מסכן את בריאותם.

כאשר אוכלס הבניין החדש של בכירי מערכת הביטחון נערכו בתוכו בדיקות קרינה מקיפות, עד שהוסר החשש שהוא נגוע בקרינה מסוכנת. לאחר כמה מקרי סרטן שהתפרצו באחרונה בקרב עובדים שעבדו בבניין הישן מספר 22, נערכה בדיקה שגילתה כי במשך השנים חלו במחלה הקשה לא פחות מ-15 עובדים בבניין.

יו"ר ועד עובדי משרד הביטחון, גידי גופר, אמר אתמול: "חייבים לבדוק אם האנטנות של חיל הים, חיל האוויר וגופים נוספים פולטות קרינה המסכנת את האנשים שנמצאים בבניין 22, במיוחד בקומות הגבוהות. אחרי כל כך הרבה מקרי סרטן, אנחנו לא יכולים להיות רגועים עד שלא תיערך בדיקה מקיפה ועד שצה"ל לא ימסור את כל המידע על הקרינה שפולטות האנטנות שלו".

דוברת משרד הביטחון, רחל נידק-אשכנזי, מסרה בתגובה: "בעקבות פניות שהתקבלו לאחרונה מעובדים שהביעו חשש מקרינה בבניין 22, הוחלט על ביצוע בדיקת קרינה. הבדיקות יתבצעו הן במבנה זה והן במבנים נוספים. בנוסף, נעשתה פנייה לגורמי חיל הרפואה לביצוע מיפוי אתרי קרינה אפשריים במרחב הקריה".