שיחה:חיטה

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

האם מישהו יכול לרשום איזה כמות אדמה ומים נצרכת לכמות חיטה בשנה/בעונה. נראה לי שבאקוויקי זה דבר בסיסי בצמחים שגידולם נפוץ(חיטה, סויה תירס, תפוח אדמה, לחלופין אשמח אם אופנה למקור שממנו ניתן להשיג את המידע הנ"ל.

אריק1111 15:48, 14 ביולי 2011 (IDT)
אריק, אני לא יודע, אבל זו שאלה שמעניינת גם אותי. ממליץ להתחיל חיפוש בגוגל בשאלה זו באנגלית, אולי עם המילים פרמקלצ'ר. לחלופין אפשר לנסות להתעניין אצל אנשי פרמקלצ'ר או באתר הגינה האורגנית או בבלוג "קח את הקיימות ביידים". בכל מקרה - הייתי מוסיף שאלה נוספת - וכמה אנרגיה נדרשת לכך (לדוגמה בהכנה של חומרי דישון). לשאלה האחרונה יש תשובה חלקית בערך משק האנרגיה העולמי, ולשאלה הקשורה "כמה שטח צריך כדי להאכיל אדם בשיטות מקיימות" יש תשובות שונות - ראה במדור "יש לי שאלה". (האזרח דרור)
מצאתי בינתיים את האתר faostat ארגון החקלאות האמריקאי שנותן מידע בנושא כמות האדמה בשימוש, היבול העולמי, והיחס במדינות שונות ובעולם בכלל.
בעז"ה אני מתכוון להוסיף מידע משם. לגבי מים עוד לא מצאתי מקור.

אריק1111 18:07, 18 ביולי 2011 (IDT)

לגבי טביעת רגל מימית הוספתי מקור. כדאי להבדיל בכל זאת בין טביעת רגל מימית לבין צריכה ישירה. לגבי שאר הנושאים וגם לגבי נושא של מים - כדאי להבדיל בין שיטות גידול שונות. לדוגמה בין חלקאות מסורתית, חקלאות תעשייתית, פרמקלצ'ר חלקאות ביודינמית וכו' - יש מן הסתם הבדלים משמעותיים בחלק מהנושאים. (האזרח דרור)