שיחה:סם פנאי

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

תרגום מדוייק יותר (והרבה יותר נפוץ) למילה Recreational זה פנאי, מציע להעביר לסם פנאי. או אולי ל"סמי פנאי" היות ומדובר בדברים המשותפים לסמים רבים ולא לסם אחד.

הסיבות לצריכת סמים מגונות לדעתי וגם תלויות בתרבות, סוג הסם וכו' - לדוגמה צריכת סמים לצורך שמירה על עירנות (בקרב רופאים ונהגים לדוגמה), סמי מסיבות, סמים מרדימים וכו'. האזרח דרור (שיחה) 11:00, 9 בינואר 2019 (IST)

דרור, באתי להגיב לך היום מוקדם יותר אך בשל בעיות בשרת כל מה שכתבתי נמחק (בדרך כלל אני עושה CTRL+C לפני פרסום תגובות ארוכת של יותר משורה מלאה לגודל מסך סביר בלפטופ אבל הפעם בטעות לא עשיתי). בכל מקרה, באתי להגיד ששני השמות לא טובים וצריך לשקול שם שלישי. הסיבה: אדם שמכור לקפאין לא בהכרח משועשע מכך ומצד שני הוא גם לא בהכרח ירגיע את ההתמכרות על ידי צריכת הסם באופן לא-רפואי בשעות הפנאי שלו. לכן שעשוע ופנאי לא מתאים כאן לדעתי. אני מציע את "סם לא-רפואי" כשם שלישי. בברכה. ‏EqualizeE‏ • שיחה 20:29, 9 בינואר 2019 (IST)
אשמח לתגובתך. משתמש:האזרח דרור. בתודה וברכה, ‏EqualizeE‏ • שיחה 18:04, 14 בינואר 2019 (IST)
הגדרה לא חייבת להיות מדוייקת - מספיק הדבר שמספיק אנשים מבינים על מה מדובר. "סם לא רפואי" לדעתי פחות טוב מסם פנאי , בין היתר בגלל הגדרה שלילית ושימוש פחות נפוץ במונח. אפשר פשוט "סמים" אם כי זה לא בהקשר של רוב האנשים משתמשים במונח כ"סמים לא חוקיים" ומתכוונים לסמים קשים בדרך כלל -מעט מאד אנשים יגדירו קפה כסם. לדעתי להשאיר כמה זמן כסם פנאי גם לצרכי מנועי חיפוש. לפחות לכמה שבועות. האזרח דרור (שיחה) 18:08, 14 בינואר 2019 (IST)
לדעתי בלי הגדרות מספיק-מדויקות אנחנו מחטיאים את אחת המטרות של לגרום לאנשים לסמן את האויב שלהם נכונה... הנטייה להשאיר הגדרות שגויות (כמו אנטישמיות לאנטי-יהודים כעם ספציפי או קמח לבן לקמח חלקי שלא בהכרח יהיה בצבע לבן) רווחת מאד בגופים "שמרניים" ו"רשמיים" ולדעתי היא תמיד גורמת יותר נזק מתועלת ודווקא אנחנו צריכים לקום נגדה. בברכה. ‏EqualizeE‏ • שיחה 19:01, 14 בינואר 2019 (IST)