שיחת משתמש:אנגל

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
עץ חרוב, סמל לקיימות וגם עץ פרי.

שלום אנגל וברוך הבא (או ברוכה הבאה) לאקו-ויקי.

ניתן לקבל עזרה טכנית והסברים על תפעול האתר בדף מדריך בזק לכתיבה באקו-ויקי.

אנא כתבו על עצמכם בדף המשתמש שלכם - זה יעזור לאנשים אחרים לדעת מי אתם ואולי תמצאו יחד תחומי עניין משותפים.

ראו בשער הקהילה דפים נוספים שיעזרו לכם להשתלב באתר.

בהצלחה!


אנגל, יש בעיה עם הביטוי "עיצוב אופנה" - מצד אחד זה הביטוי הנפוץ כיום. מצד שני "אופנה" היא לא דבר המוגבל לבגדים (יש אופנה גם במכוניות או בבינוי) ומצד שני ככל ששיקול של אופנה הוא חשוב יותר כך הוא פחות סביבתי (פחות מותאם לאילוצי סביבה) - וגם יש את הקשר בין האצת אופנה לבין התיישנות מכוונת ייצור מחסור. אפשר לפתור את זה על ידי שעיצוב אופנה יקשר לעיצוב בגדים ושם יהיה הסבר. מה דעתך? האזרח דרור 10:30, 14 בספטמבר 2008 (IDT)

עיצוב אופנה הינו מושג. עיצוב בגדים - לא ממש (זאת תשובת אימון)

אנגל 09:39, 15 בספטמבר 2008 (IDT)

אני יודע שזה המושג הקיים, אבל מצד שני זה מן הסתם קיים רק 100 שנה. ואחנו כאן, כן כדי לשנות את המציאות. מה שאפשר לעשות הוא דף הפנייה דף שהכותרת שלו היא "עיצוב אופנה" וההפניה (מעביר בצורה אוטומטית" היא ל"עיצוב בגדים". אתה יכול לראות את זה לדוגמה בBRT. (ואגב אתה מופיע באדום בגלל שאין בדף המשתמש שלך שום תוכן) מה דעתך? האזרח דרור 09:43, 15 בספטמבר 2008 (IDT)
אין צורך להזכיר את מוטיב השינוי, השאלה אם המושג החדש גורם לשינוי או לא. עיצוב בגדים מצמצם את היריעה. מה עם "אקססוריז", נעליים, כובעים, וכו'?
יש מונחים רבים שזקוקים לשדרוג ואני מרגיש מחויב ושותף לעניין. אני חושב שההצלחה המפתיעה של "מקיים" שהמצאתי לפני כ- 8 שנים - היא דוגמה טובה מכיוון שיש משמעות נוספת בתוך המילה (למרות שאני בטוח שאפשר היה למצוא מונח טוב יותר, אבל אני לא הצלחתי). בגדים מצמצם אופנה. ומה עם המונח באנגלית?
אפשר "עיצוב ביגוד והנעלה" לדוגמה, לדעתי זה מספיק רחב. צריך לנסות לבדוק אם יש מונח באנגלית. לדעתי המונח עיצוב אופנה אינו מוצלח עבור משהו שאמור להיות בהקשר של עיצוב מקיים. (אפשרות אחרת היא לדבר על הדבר בצורה כוללת, כולל הנזקים שלו, בערך עיצוב אופנה, ולייחד ערך נפרד לנושא של עיצוב בגדים מקיים ). האזרח דרור 13:07, 15 בספטמבר 2008 (IDT)