שיחת משתמש:בן אהרוני

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
(הופנה מהדף שיחת משתמש:EqualizeE)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

כוס בירה עבורך!

Export hell seidel steiner.png ברכות על העריכות המועילות, שמח שאתה איתנו איתן בורקט (שיחה) 21:16, 4 באוקטובר 2018 (IDT)

תודה ! EqualizeE (שיחה) 19:08, 4 בדצמבר 2018 (IST)

כמה בקשות בבקשה

הי, כמה בקשות אני מקווה שהן לא גדולות:

  • אם תוכל לתת קצת רקע על עצמך - לא חייבים הרבה. אפשר משפט אחד או שניים.
  • בנושא כמו עליית המפלגה הנאצית - מה זה חשוב להכנס לפרטים כמו מה עלה בגורלו של אדם כזה או אחר?
  • גם שם וגם בהיווצרות הבודהיזם - אני רוצה גם שורות תחתונות - מה אכפת לי ? למה מעניין אותי איך עלו הנאצים? או איך התפתח הבודהיזם? לאיזה תהליכים או רעיונות זה קשור כיום? האם זה מדגים דפוס כללי יותר ?
  • בבקשה קצת תוספות- קישורים חיצוניים, קטגוריות, קישורים פנימיים (גם מערכים אחרים לערכים האלה), מקורות, ראו גם, תמונות..

תודה על התרומה האזרח דרור (שיחה) 12:23, 21 בנובמבר 2018 (IST)

הי משתמש:האזרח דרור; באופן כללי אני לא רוצה לכתוב על עצמי מאום במיזם זה - אני בשביל הקורא הסביר אנונימי אנטי-ממסדי המוחה עם בלקלבה בכיכר העיר. בכל מקרה, לא הבנתי חלק מהבקשות. למען הפישוט אני מציע שתעלה כל ביקורת בדף השיחה של כל ערך נקודתית. נכון להיום אני לא בקיא מספיק בערכים ובקטגוריות כאן בשביל ליצור קישורים פנימיים כולל קישורי "ראו גם" (זה יותר קשה לי כאן מאשר שזה בוויקיפדיה) - אנא תסייע לי עם זה כדי שאלמד מהר יותר במסגרת הזמן שיש לי לתרום. לגבי תמונות, ניסיתי להביא תמונות מ WikiCommons לערך היווצרות הבודהיזם - למשל את התמונה הזו, אבל משום מה כשהוספתי את שם הקובץ ולחצתי "הוסף" התמונה לא התווספה (תמונות אין לי בעיה להביא בשפע לכל ערך כל עוד יש גישה מלאה ל WikiCommons), אבל חשוב לי שתרכז הערות לכל ערך בהתאם בדף השיחה אחרת קשה לי לעקוב ואני בתקופה עמוסה ורק העלתי גרסאות בסיסיות של הערכים. EqualizeE (שיחה) 12:47, 21 בנובמבר 2018 (IST)
אז אולי תכתוב "אנונימי אנטי-ממסדי המוחה עם בלקלבה בכיכר העיר" - זה גם משהו..
הוספתי התמונה, זה מעתיק תמונות מהקומומונס משום מה, אבל לא מהויקי האנגלי (אולי יש הבדל בשם?)
הדף הזה אקו-ויקי:מדריך בזק לכתיבה באקו-ויקי אמור לעזור - אם לא עוזר - תגיד. האזרח דרור (שיחה) 16:08, 21 בנובמבר 2018 (IST)

שימוש בתמונות מ WikiCommons

ככלל מערכת הקבצים של ויקישיתוף מחוברת לפה, אבל לא מה שמועלה ישירות לאתרים (ויקיפדיה האנגלית, העברית וכו'). היתרון של זה שזה קל - רק צריך להעתיק את הקידוד וכמובן לשנות גודל ותיאור לפי הצורך. החיסרון - זה לא מאונדקס בקטגוריות תמונות באתר ובנוסף אני לא מכיר רשימה או כל דרך אחרת לדעת מה הן התמונות באקו-ויקי הנלקחות ישירות מוויקישיתוף. עידן ד (שיחה) 15:35, 26 בנובמבר 2018 (IST)

שלום יקירי משתמש:עידן ד, חוששני שלא הצלחתי להבין למה כוונתך. אם התכוונת שהתמונות שהוספתי לערך תיק הישרדות לא מאונדקסות היכן שהוא אז אני בספק שזו בעיה מבחינת קידום הדף במנועי חיפוש... בברכה. EqualizeE (שיחה) 17:01, 26 בנובמבר 2018 (IST)
אין עם זה בעיה. רק הצגתי את המצבים האפשריים והיתרונות והחסרונות. דיברתי על אינדוקס בקטגוריות אקו-ויקי של תמונות, לא קשור לגוגל. עידן ד (שיחה) 21:17, 26 בנובמבר 2018 (IST)

ריבית

הי EqualizeE. הורדתי לך אתה הפסקה בשינוי הזה[1] בערך על ריבית משתי סיבות. א. זה ממש לא כתוב בצורה מובנת. ב. אני חושב שזה צריך להיות בפסקה נפרדת (נושא נפרד בערך) ולא בפסקה הפותחת. עידן ד (שיחה) 22:18, 9 בדצמבר 2018 (IST)

הי עידן, אני סומך על שיקול דעתך; אשמח אם באמת יוקדש לזה פרק נפרד. בברכה. EqualizeE 01:51, 10 בדצמבר 2018 (IST)
בבקשה. הבעיה היא שלא הבנתי את הפסקה שהוספת כך שלא יכולתי לשכתב :-( תוכל לעשות עם זה משהו? עידן ד (שיחה) 08:55, 10 בדצמבר 2018 (IST)
הי, לצערי אני רק יודע שיש אנשים מסוימים (יהודים אורתודוקסיים ומוסלמים אורתודוקסיים) שרואים ב"ריבית על פיקדון" כ"ריבית שאיננה ריבית על הלוואה" ולכן מותרת, עם כמה שזה נשמע הזוי ובכך מצדיקים את העובדה שיהודים ומוסלמים בישראל יכולים ללוות כסף בריבית ללא שום בעיה. הטענה האבסורדית הזאת בהחלט דורשת ביקורת לדעתי; אני סבור שאתה מכיר את הטרמינולוגיה ואת קונספט ה"היתר עסקה" (הן היהודי והן הגרסאות המוסלמיות) טוב ממני ותוכל לנסח הסבר מדוע גם המצב הזה אינו הגיוני. EqualizeE 15:31, 10 בדצמבר 2018 (IST)
אה. זה לא היה בקונטקסט. פסקה על - ריבית בדת היהודית והמוסלמית נראה לי פיתרון ראוי. עידן ד (שיחה) 15:37, 10 בדצמבר 2018 (IST)

העברת דף

הסבר קצר על הנושא (הפשוט) נמצא כאן. את המחיקה של ההפנייה עדיין אחד המפעילים צריך לעשות. עידן ד (שיחה) 10:08, 12 בדצמבר 2018 (IST)

אכן, פעולה פשוטה - הקישור לבצע אותה הופיע לי רק תחת הלשונית "עוד" שעליה לא עמדתי (בכוונה לפחות) מימי שכן הנחתי שזו פעולה למפעילים; אשמח ליידע בלוח המודעות על דפים שהעברתי ועל מחיקה הנדרשת בעקבותם. תודה רבה לך. משתמש:EqualizeE 10:13, 12 בדצמבר 2018 (IST)
נכון, זה מופיע רק בריחוף על כפתור עוד. הודעה בלוח מודעות זה יהיה מעולה. עידן ד (שיחה) 10:36, 12 בדצמבר 2018 (IST)

הודעת פרישה

הי חברים, עקב אילוצי פרנסה אני נאלץ לפרוש ללא הגבלת זמן. אני מבקש לחסום את הפרופיל שלי ללא הגבלת זמן. אני מעדיף להימנע משימוש בביטוי "חופשת ויקי". באהבה רבה,

בברכה, ‏EqualizeE‏ • שיחה 00:20, 14 בפברואר 2019 (IST)

בהצלחה EqualizeE. מקווה לראותך שוב איתנו לאחר ההפסקה. עידן ד (שיחה) 14:45, 14 בפברואר 2019 (IST)

מדבריות האורן

סליחה שלא הייתי זמין עד עכשיו. מחיפוש בגוגל יצא:

חיפוש מדבריות האורן 21 10.PNG

אם תצטרך עזרה נוספת תוכל להשאיר לי הודעה בדף השיחה/לשלוח לי מייל. לגבי הבאג, תוכל לנסח עבורי הודעה שאני אשאל אנשים שמומחים ממני? ישר כח! --ישראל קלר (שיחה) 16:48, 21 באוקטובר 2020 (IDT)

שלום לך; תודה על התמונה ועל הפרגון; אין לי מושג איזה באג יש (אם יש). אני מתכוון לצמצם את עיסוקי בנושא מעבר לממצאים שכבר פרסמתי כי אני מאוכזב מיחס הקהילה לנושא. אני מעוניין לא לשוח על הנושא כאן. בברכה. ‏EqualizeE‏ • שיחה 18:00, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
היום דף הבדיקה נפתח לי והדף הרגיל לא נפתח לי. --ישראל קלר (שיחה) 16:44, 23 באוקטובר 2020 (IDT)
לי היום דף הבדיקה לא נפתח והדף האמיתי כן הצליח להפתח, אבל אתמול הדף האמיתי לא נפתח לי. --נריה (שיחה) 17:21, 23 באוקטובר 2020 (IDT)

חסימה

חסמתי אותך לבקשתך. מעבר לחסימה הכללית אתה עדיין יכול לערוך את דף שיחתך ולשלוח מיילים דרך האתר. ראה את עצמך כמוזמן לחזור מתי שרק תחפוץ. בהצלחה. עידן ד (שיחה) 11:43, 9 בנובמבר 2020 (IST)

מיקרו אשפה

כמה הערות לערך ובכלל:

  • קישורים חיצוניים ומקורות יכולים לעזור מאד - למי שרוצה לקבל עוד מידע, להבין מאיפה הקביעות שיש בערך, לבצעה הרחבה נוספת . לכל הפחות רצוי שבערך יהיה לפחות קישור חיצוני אחד, רצוי במיוחד קישור לערך ויקיפדיה (אנגלית או עברית) - שיש בו בדרך כלל עוד כמה עשרות קישורים אחרים. אם אין קישור כזה - רצוי לציין מקורות או לפחות מינוח אנגלי אם יש.
  • ראה בערך קישורים לערכים קשורים רלוונטים. לדוגמה פרסומת האינדיאני הבוכה - כיצד שכנעו חברות מזהמות שיוצרות הרבה אשפה - את הציבור בכך שהוא אשם בבעית הזיהום וכן לטיפול במורד הזרם. לעיתים קרובות צריך לשאול אם יש פתרון מערכתי יותר. מה היה לפני שהיתה מציאות של בדלי סיגריות או בקבוקים במקומות שונים? איזה חברות גדולות החלו את הנושא? מה האחריות שלהן? מי משלם על הזנק? מי ניזוק? האם יש כאן השפעה חיצונית או הסתרה?
  • שניתי את שם הערך למיקורו אשפה , אפשר גם מיקרו פסולת - זה נראה לי שם יותר מתאים מ"לכלוך" ראה גם תרגום נפוץ של המילה waste לאשפה \פסולת.
  • מדוע זה בכלל מעניין - אולי אף אחד לא ניזוק מזה? אולי הדבר גורר נזק אקולוגי או בריאותי? אולי הוא תורם לבעיות של מיקרו פלסטיק ואולי לא? האם יש הערכה כמותית לגודל של זה? האם זה תורם להכחדת בעלי חיים? אם כן - איך וכמה בערך?
  • לפני תאור של פתרון עתידי כלשהו - כמו רובוטים מנקים - כדאי לתאר פתרונות שמנסים כיום - נניח צוותי נקיון של מתנדבים שאוספים זבל כזה מחופי ים. שאלה נוספת היא נניח כמה באמת צוותים כאלה מצליחים לנקות יחסית לכמות הזבל שיש ?

בהצלחה האזרח דרור (שיחה)