שיחת משתמש:Fuzzy

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
עץ חרוב, סמל לקיימות וגם עץ פרי.

שלום Fuzzy וברוך הבא (או ברוכה הבאה) לאקו-ויקי.

ניתן לקבל עזרה טכנית והסברים על תפעול האתר בדף מדריך בזק לכתיבה באקו-ויקי.

אנא כתבו על עצמכם בדף המשתמש שלכם - זה יעזור לאנשים אחרים לדעת מי אתם ואולי תמצאו יחד תחומי עניין משותפים.

ראו בשער הקהילה דפים נוספים שיעזרו לכם להשתלב באתר.

בהצלחה!

האזרח דרור 21:09, 18 באוגוסט 2008 (IDT)


היי דרור,
אני מקווה שאני לא מפדיע עם חוק ההסדרים. תגיד לי מה אתה חושב. Fuzzy 00:23, 19 באוגוסט 2008 (IDT)


היי FUZZY,
נראה לי שהעבודה על חוק ההסדרים מאוד חשובה - המשך כך! יונתן


מצטרף להערכה (אם זה לא ברור מאליו) - אם כי לצערי אני עסוק ועוד לא הספקתי לקרוא אפילו חלק קטן מהדברים. כמה הערות:

 • עוד כמה מילים על עצמך לא יכולות להזיק - זה נותן אוויררה חמימה יותר ומגדיל את הסיכוי לסיכויי עזרה הדדית.
 • קישורים מהפרוייקט ואליו.
 • אפשר לשים את הפרוייקט הזה תחת "קטגוריה:פרוייקטים פעילים" לא?
 • כרגע - מרוב עצים לא רואים את היער - קשה להבין מכל זה מה הולך - כדאי לנסות לסכם לפי נושאים סיכום קצר, ואגב גם לשים חלק מהביקורת בעמוד הראשי של הנושא. עם הפנייה לערך המורחב (תבנית דומה לזו שבויקיפדיה)
 • כל הכבוד האזרח דרור 10:32, 26 באוגוסט 2008 (IDT)


הפרוייקט רק בתחילת דרכו, ולכן המבנה של הדף חוק ההסדרים/2009 עדיין די ראשוני. בנוסף לטבלה הקיימת, אני מתכנן להוסיף סיכום עפ"י נושאים, עם הקישורים לסעיפים הרלוונטיים. אתה מוזמן להוסיף את הפרוייקט לפרוייקטים פעילים, ולהוסיף קישורים פנימיים או חיצוניים.

אפרופו קישורים חיצוניים, אשמח אם תוכל לפרסם את הפרוייקט במסגרת עבודה שחורה, כך שעוד אנשים יצטרפו ויעזרו לערוך ולנתח את חוק ההסדרים. דיברתי בסופ"ש עם איתמר, אבל הוא יהיה באוניברסיטה רק עוד כמה ימים.

כחלק מהעבודה, הוספתי מגוון תבניות לציטוט כתבות מעיתונים. נראה לי שכדאי להשתמש בתבניות הללו להוספת קישורים רלוונטיים בערכים המתאימים.

בברכה, Fuzzy 14:22, 26 באוגוסט 2008 (IDT)

נראה מה אני יכול לעשות, נראה לי שפעילות דרך איתמר תהיה מהירה יותר כי הוא בקשר הרבה יותר חזק איתם מאשר אני. האזרח דרור 17:57, 27 באוגוסט 2008 (IDT)


כל הכבוד על כינוס הערך של ויסקונסין יונתן 13:51, 10 במרץ 2009 (IST)

פרוייקט חוק ההסדרים

הי. נראה לי שכדאי לקחת פסק זמן קטן מהעבודה עצמה, ולחשוב איך ומה עושים. כמה דוגמאות.

 • עיינתי ברפרוף בערך על הטלוויזיה הלימודית. מדוע הסברים שם חוזרים שוב ושוב על עצמם? הן אפשר לסכם את הנושא פעם אחת, ורק להגיד מה השינויים במדיניות המוצעת. בנוסף הערך לא מופיע בקטגוריה תקשורת. הדבר הטוב ביותר נראה לי בהקשר זה היה לפתוח ערך על הטלוויזיה החינוכית, ובו יהיה רוב הרקע, וממנו קישור לגזרות האוצר. אין צורך לחזור שוב ושוב על דברי ההסבר. כמו כן ראיתי שהערך המקביל בויקיפידיה לדוגמה יכול לקבל הרחבה בנושא.
 • חבר אמר לי שהויקי מפורט בהרבה מאשר היוזמה של יחימוביץ שמן הסתם עבדו עליה יותר אנשים, והיא תוקשרה רבות - אולי הגיעה הזמן לחשוב איך להזמין עוד אנשים לפרוייקט?
 • אני חוזר על כך שעדיין קשה להבין מי ומה קורא כאן. כדאי לעצור מעט ולנסות לשרטט קצת את היער ולא רק לתאר עוד עץ ועוד עץ.
 • נ.ב. הערך על חוק ההסדרים בויקיפידה שהוא "מומלץ" מזעזע - בין היתר חסר שם טיעון נגד אחד (על כך שהחוק אינו סתם אנטי דמוקרטי, אלא פשוט חוק שמקבע מדיניות ימנית כלכלית), ריבוי ציטטות (בלי לתת סימוכין לשאלה אם הציטטות מדוייקות), "קונצנזוס" מזוייף של הטיעון הכלכלי, ובעיות בהבנת הנקרא (אם יש עוד 2 מדינות שבהן יש סידור שמזכיר את מה שמתרחש בישראל, ועוד 2 מדינות עם סידורים שונים למדי אז אפשר להגיד שזה ממש המצאה ישראלית). האזרח דרור 22:03, 30 באפריל 2009 (IDT)

דברי ההסבר הם העתקים של ההצעות הרלוונטיות. החזרות הן לשם השוואה בין ההצעות השונות של משרד האוצר. אפשר לרשום הסברים מקוצרים התקציר, להוסיף קישורים לערכים אחרים ולוויקיפדיה, וכן הלאה. כמובן, רצוי לשמור על מבנה אחיד של כל סעיף.

לגבי הזמנת אנשים, אני עובד על זה. היום למשל ישבתי עם hesderim.info, שידאג גם לחבר אנשים רלוונטיים. בעיקרון צריך מישהו שיהיה אחראי ליח"צ וידאג להעביר מידע לגורמים רלוונטיים (הנה דוגמה), ולדאוג שגורמים רלוונטיים יינתחו את המידע, וגם לעקוב אחר האיזכורים בעיתונות.

לגבי סידור הסעיפים, קיימת הצעה לפצל את הדף הראשי לנושאי משנה, כשבכל נושא משנה יהיו מפורטים הרפורמות הרלוונטיות. זה יעשה, אבל לא על-ידי.

הפרוייקט הוא פרוייקט פתוח. כאמור אני עובד גם על הבאת אנשים נוספים, ויצרתי קשר עם העוזרת הפרלמנטרית של יחימוביץ', אבל עדיין לא עם פורום הארגונים לביטול חוק ההסדרים. אתה מוזמן למנף אנשים נוספים.

זה הכל בינתיים, Fuzzy 02:57, 1 במאי 2009 (IDT)


הי, יש לך רעיון איך לארגן אחרת את מראה הדף? אשמח לרעיונות או לביצוע. האזרח דרור 21:11, 26 במאי 2009 (IDT)
כמה רעיונות:
 • רשימת מקורות מצומצמת – קישורים להצעות מדיניות, הצעות חוק ההסדרים וחוק ההסדרים, מסודרים לפי שנים. לרשימת המקורות יתווספו הקישורים לגרסאות הוורד (שנמצאות בסעיף "הצעת מחליטים 2009-2010").
 • מבוא על חוק ההסדרים מתוך הערך שיצרת, עם הפניה ל"ערך מורחב". רשימה של כמה סעיפים רלוונטיים ומעצבנים במיוחד בהצעת חוק ההסדרים.
 • ריבוע "יצירת קשר" יכול לעלות למעלה.
 • סעיף "הצעת מחליטים 2009-2010" צריך להפוך למשהו בסגנון "עדכונים אחרונים", ולרדת לסוף העמוד.
 • להעביר את הרשימה לשיחה:חוק ההסדרים/2009...
אני בטח אחשוב על עוד דברים בהמשך... Fuzzy 21:26, 26 במאי 2009 (IDT)

הערה לגבי חוק ההסדרים

נועם העיר לי הערה נכונה - כשתאה כותב "דברי הסבר" זה יוצר את הרושם שהאתר הוא של משרד האוצר. עדיף לתת כותרת ברורה יותר כמו "דברי הסבר של משרד האוצר" האזרח דרור 08:21, 19 ביוני 2009 (IDT)

יש אפשרות לבצע החלפה גלובלית? Fuzzy 12:54, 19 ביוני 2009 (IDT)