שיחת משתמש:Yuvals

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
עץ חרוב, סמל לקיימות וגם עץ פרי

שלום לך וברוך הבא (או ברוכה הבאה) לאקו-ויקי.

ניתן לקבל עזרה טכנית והסברים על תפעול האתר בדף מדריך בזק לכתיבה בוויקי.

אנא כתבו על עצמכם בדף המשתמש שלכם - זה יעזור לאנשים אחרים לדעת מי אתם ואולי תמצאו יחד תחומי עניין משותפים.

אפשר להעלות שאלות או הצעות כלליות בכיכר הכפר שלנו.

בהצלחה.

האזרח דרור (שיחה) 08:58, 2 בדצמבר 2015 (IST)

מקור התמונות

הי יובל. כל הכבוד על ההשקעה בערך זה משנה הכל. מה מקור התמונה הזאת? קובץ:AgroEcology.jpg ? צריך לתת קישור למקור או להסביר מאיפה קיבלנו אותה. האזרח דרור (שיחה) 11:34, 1 במאי 2016 (IDT)

http://www.commondreams.org/views/2014/10/09/climate-smart-agriculture-isnt-agroecology Yuvals (שיחה) 12:09, 1 במאי 2016 (IDT)
התמונה הזו בסדר. פה יש יותר מידע עליה [1] (נראה שזה עיבוד של התמונה הזו). תמונות אחרות שהעלת מוגנות בזכויות יוצרים מלאות ולכן אינן טובות. זו [2] כי המקור לא ידוע, זו [3] כי זה מהניו-יורק טיימס וזו [4] כי זה מ-AP. כלל הזהב הוא שצריך למצוא תמונה ברישיון קריאייטיב קומונוס שהוא רישיון חופשי וכל התמונות בוויקישיתוף הן כאלו. היוצא מן הכלל הוא תמונה ששימוש הוגן כגון כריכת ספר בערך אודותיו, לוגו בערך הארגון וכו'. יש מדריך לרשיונות לתמונות בוויקיפדיה (אנחנו עדיין לא הספקנו לבנות מדריך עצמאי משלנו). [5]. עידן ד (שיחה) 12:20, 1 במאי 2016 (IDT)
יש כמה תמונות שהן פשוט טובות מידי כדי לוותר עליהן לגמרי. מה דעתך שאכתוב משהו כזה:Yuvals (שיחה) 12:34, 2 במאי 2016 (IDT)
בתמונה הזאת [6] רואים את ברנסון יחד עם אל גור בהכרזה על פרס כדור הארץ. מעניין לשים לב כיצד משתעשע ברנסון בכדור המתנפח כצעצוע חדש, כמו צ'ארלי צ'פלין בסרט "הדיקטטור הגדול", בעוד אל גור עומד קפוא ונראה שהוא מרגיש לא מחובר למה שקורה.
כשמחפשים תמונות בגוגל, אפשר לעשות פילטר על תמונות שהן "Labeled for Reuse" או אפשרויות אחרות. העניין הוא שכשאני נכנס לאתר ממנו נלקחה התמונה, לא כתוב עליה שום דבר על הרשיון או למי היא שייכת.Yuvals (שיחה) 13:46, 2 במאי 2016 (IDT)
אנחנו מאוד מקפידים על זכויות יוצרים, משתי סיבות - א. הסיבה המשפטית הרגילה (פיצוי גבוה ללא כל צורך של התובע להוכיח נזק). ב. כמקור ידע ששואף לייצר אלטרנטיבה לתקשורת הממוסדת, אנחנו רוצים שעוד אנשים ישתמשו בחומרים ולכן הם צריכים להיות בטוחים לשימוש. שום אמצעי תקשורת ממסדי לא יסתכן בשימוש בחומרים שלא ברור מה המקור שלהם וכך גם אנחנו צריכים לפעול. לכן, אם אנחנו לא יודעים מה מקור התמונה - אז אי אפשר להשתמש בה. גם אם מאוד רוצים :-) לשאלות ספציפיות לגבי תמונה זו או אחרת - אתה יכול לשאול בדלפק הייעוץ או אותי אישית בדף השיחה. עידן ד (שיחה) 14:25, 2 במאי 2016 (IDT)
בסדר, הבנתי. מה בנוגע לשאלתי על שימוש בלינק בתוך הטקסט (ראה דוגמה עם קישור 6 למעלה, במשפט על ברנסון)? Yuvals (שיחה) 16:00, 2 במאי 2016 (IDT)
זה לא מקובל באתרי אינטרנט לעשות "התכתבויות" מהסוג הזה בין אתר לאתר. זה נראה מאולץ - זה גם לא נוח למשתמש וגם אנשים יצאו לראות את התמונה ולא יחזרו. אין לנו מדיניות רשמית בנושא ואם זה חשוב לך - אתה יכול לשאול את השאלה במזנון ולקבל אולי עוד דעות. עידן ד (שיחה) 21:31, 2 במאי 2016 (IDT)