שיחת קובץ:חלוקת הכנסות מדינות שונות השוואה לישראל במונחי שח 2005.pdf

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הי אדם. תודה על הטבלה כמה הערות.

  • צריך לפנות לשחר כדי לבקש ממנו לאשפר העלאת קבצי XL
  • כדאי להכניס את זה לויקי (יש אני חושב ויקי שבו אפשר להכניס קבצים בתצורת טבלה, מעניין אם אפשר להכניס את זה כחלק מהרחבת ויקי).? - ככה אפשר יהיה לעדכן את הנתונים ב-2006 וככה לראות מגמות.
  • יש טעות בכותרת של הטבלה - מי שיגיע אל הטבלה בקישור ישיר לא ידע שמדובר בהשוואת PPP.
  • במדד PPP יש בעיות, הוא לא מספר את כל התמונה - לדוגמה כוח הקנייה בבני ברק או בכפר ערבי גבוה בהרבה מאשר במרכז תל אביב - כנראה בגלל פערי נדל"ן והכנסות (יש כאן מעגליות) ובגלל הפרדות בין אוכלוסיות שונות.
  • אם קוד פתוח אז עד הסוף, יהיה מועיל לקבל קישורים למקור הנתונים והסבר לאיך החישוב נעשה. אפשר לראות דוגמה לזה בספר אנרגיה מתחדשת ללא האוויר החם. האזרח דרור 14:18, 31 ביולי 2009 (IDT)
יש לי קובץ אקסל עם העתקי טבלאות המקור של הבנק העולמי (כדי להעלות את העתקי טבלאות המקור, ללא עיבוד כלל, יש צורך בבקשה מיוחדת מהם), והנוסחאות שבהן השתמשתי לחישובים השונים. למעשה די קשה לעדכן את הטבלה - היא משנים שונות, וסביר להניח שהאינפלציה עשתה שמות בנתונים האמיתיים. אבל היא נותנת מבט כללי - אפשר לראות שיש מדינות שבהן החמישונים התחתונים מסתדרים היטב עם הכנסה בסיסית, בניגוד לישראל שבה חמישונים תחתונים נצרכים להרבה סיוע מהביטוח הלאומי כדי "להסתדר". Adam nevo 16:03, 31 ביולי 2009 (IDT)
אבל אין קישור לטבלאות האלה, או לפחות ציון מקור ?, כנ"ל לגבי שורות שונות - אפשר לתת את דרך החישוב ואו את שנת המקור וכו'. בקשר למשמעות הנתונים - קשה להגיד - לדוגמה במדינות שונות יש הוצאות כפויות שונות (בניו יורק ובפולין אתה חייב להוציא כסף על חימום בחורף אחרת תקפא וכו'). בוא נתמקד קודם בזה שהנתונים יהיו ברורים ממקור שקוף וברי עדכון. האזרח דרור 17:03, 31 ביולי 2009 (IDT)