אקו-ויקי:מזנון

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

המזנון של אקו-ויקי משמש לדיונים כלליים, קביעת מדיניות וקבלת החלטות כלליות בלבד – אך באפשרותכם גם להודיע בו על דיון המתקיים במקום אחר.

הערות ושאלות לגבי דפים ספציפיים יש לשאול בדף השיחה של הדף עצמו.

אם אתם זקוקים לעזרה, או שנתקלתם בבעיה כלשהי, פנו לדלפק הייעוץ.

להוספת נושא חדש ליחצו כאן. למענה יש להוסיף סימון נקודותיים (:) אחד יותר מהעונה מלפניך, בשביל לייצר הזחה, ויש לחתום בסוף המענה עם 4 סימני טילדה (~~~~).

תבנית:תיבת ארכיון

אני מעוניין לקרוא כאן על מלחמת העולם השלישית

סביר לי להניח שאם תהיה מלחמה כזו היא תהיה בעיקר על משאבי אנרגיה. אנא כיתבו ערך בנושא. ‏EqualizeE‏ • שיחה 14:05, 13 בספטמבר 2022 (IDT)

משתמש:האזרח דרורEqualizeE‏ • שיחה 15:31, 17 בספטמבר 2022 (IDT)
היא יכולה להיות בגלל גורמים רבים . בינתיים סכסוכים משתי המאות הקודמות היו דברים כמו מלחמת העולם הראושונה (רצון להרחיב תחום שליטה של האוסטרים, רצון לעוד משאבים מצד גרמניה), רצון להשתלטות עולמית (גרמניה הנאצית, ואו הרחבת תחום מחיה), רצון לצמם השפעה של מעצמה אחרת (משבר הטילים בקובה), ודברים כמו רצון להרחיב מדינות אולי למגמת אימפריה וגם לצמצם השפעה של איום נתפס - פלישה לאוקראינה מצד רוסיה, איום בפלישה לטייואן. קשה להלחם על משאבי אנרגיה כי זה דורש הרבה מאד משאבי (אנרגיה) - בינתיים נראה שמדינות מעדיפות סוג של השפעה מרחוק - דוגמה בולטת זה המזרח התיכון, משאבי אנרגיה חשובים אחרים יש ברוסיה וגם קצת במרכז אמריקה ופחם בסין וארה"ב - לא רואה מישהו פולש לרוסיה, סין או ארה"ב כדי לנסות להשיג עוד אנרגיה, אולי זה רלוונטי למזרח התיכון. האזרח דרור (שיחה) 08:12, 20 בספטמבר 2022 (IDT)

היעדר השימוש במוניות-אופנוע בישראל

היעדר השימוש בהן גורם לבזבוז כסף על מוניות ספיישל. שווה לכתוב על זה. ‏EqualizeE‏ • שיחה 17:55, 24 בספטמבר 2022 (IDT)

הפגיעה בענף מוניות שירות בישראל

הדבר פוגע במי שרוצה לנוע מעיר לעיר עם תשלום במזומן. בן אהרוני 12:56, 28 בספטמבר 2022 (IDT)

משתמש:עידן ד יש קשר לאיזו רפורמה של השרה מיכאלי, לא? בן אהרוני 17:37, 9 באוקטובר 2022 (IDT)

זה הזמן לאירוע קהילתי

לפי דעתי, הגיע הזמן לאירוע קהילתי, מפגש אקו-ויקי. בברכה. בן אהרוני 11:59, 28 בספטמבר 2022 (IDT)

משתמש:עידן ד, בברכה. בן אהרוני 12:55, 28 בספטמבר 2022 (IDT)
אני לא אתגנד, יש קבוצת ווצאפ חדשה בנשא כלכלה בת קיימא שמתארגנת בימים אלה ,עם הרצאת זום על כלכלת הדונאט . פרטים בהמשך. אפשר להתחיל מזה . האזרח דרור (שיחה) 09:36, 10 באוקטובר 2022 (IDT)
אני דווקא בעד אירוע אנושי ככל הניתן, קרי ללא תווך טכנולוגי, אפשר לארגן איזה ערב באיזה בר בתל אביב. בן אהרוני 20:00, 14 באוקטובר 2022 (IDT)
אחלה, מה עם עוד אנשים? עידן? האזרח דרור (שיחה) 09:33, 16 באוקטובר 2022 (IDT)

אליטה?

ההגדרה הכי פרקטית שאני מכיר למונח "אליטה" ושיש הכי פחות לאן להתפזר איתה היא "אנשי ממשל". האם כך יש להגדיר את המונח בערכים? תודה. בן אהרוני 08:39, 4 בפברואר 2023 (IST)

לא נכון. יש הרבה אנשים שמשרתים בממשלה בתפקידים זוטרים - והם לא אליטה. ויש לעומתם מיליארדים או מדענים או ראשי וועד עובדים או מקושרים שונים שהם כן אליטה. יש לדעתי ערך לא רע בויקיפדיה העברית [1]
מה היא אליטה במינימום, בעולם שאין בו כסף או כל ביורוקרטיה אחרת, האם זה "מי שמזוהה מצד כלל הציבור כמנהיג"? בן אהרוני 09:02, 8 בפברואר 2023 (IST)
באלפי השנים האחרונות יש כסף, והוא חיוני לשם קיום עסקאות וחברה שיש בה הרבה התמחות כלכלית . גם בירוקרטיה קיימת אלפי שנים. שני הדברים קשורים לפיתוח חברות גדולות ומורכבות. ותמיד בחברות אלה יש אליטה. האזרח דרור (שיחה) 11:36, 25 בפברואר 2023 (IST)

בעיה טכנית עם מאמרי דעה

עד כה נכתב בראש מאמר דעה "מאמר דעה מאת {{{1}}}.

היום סידרתי את הבעיה הזו תוך שימוש ב magic word הנקראת {{REVISIONUSER}}.

זה לא פיתרון טוב כי אם מישהו שאיננו יוצר מאמר הדעה המקורי יערוך את המאמר אז פתאום יופיע "מאמר דעה מאת עורך אחרון" (במקום הראשון).

עדיין לא קיימת magic word שמציגה את שם המשתמש של מי שיצר את הדף, אז בינתיים נסתפק בזו שבה השתמשתי שמציגה את שם המשתמש של העורך האחרון. בן אהרוני 07:36, 22 בפברואר 2023 (IST)

בינתיים אני מציע לנעול מאמרי דעה כך שרק מי שיצר אותם יכול לערוך אותם.

אני מציע להמעיט במאמרי דעה , ובכלל להמעיט במאמרים מופשטים, ופילוסופיים, ולהרבות בערכים רגילים במיוחד כאלה הנוגעים למדע וסביבה. אחרת נוצרת אינפלציה של מאמרים רבים בלי בסיס איתן. האזרח דרור (שיחה) 11:34, 25 בפברואר 2023 (IST)