מכללת פרמה

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

פרמה – גן עדן סביב הבית – הוא מיזם סביבתי/חברתי שפועל משנת 2002 לאורכה ולרוחבה של ישראל למען העמקת הקשר בין האדם לסביבה בסביבות עירוניות וכפריות ושטחי בר. פרמה הוא עסק עצמאי פרטי אך יחד עם זאת הוא פועל בשיתוף פעולה עם כל אדם/גוף שמאמינים באהבת האדם והסביבה. המכללה מאגדת בעלי המקצוע הנמרצים מתחום האקולוגיה והפרמקלצ'ר. במכללה נלמדים קורסי פרמקלצ'ר, גננות, בריאות הגוף ושימושים נאותים בסביבה.

פעילות

  • גינון אקולוגי – הקמת גינות חסכוניות, מערכות מים אפורים וקומפוסטציה.
  • הגעה לכול חלקי הארץ ונתינת פעילות העשרה למסגרת מוסדיות ועסקיות.
  • יעוץ נופי, סביבתי, אדריכלי, הרצאות בתחומי סביבה וחברה.

אתיקה

פרמה לקחה על עצמה בראש ובראשונה את ערכי דאגה לאדם הקוראים לתמוך את הגשמתו הבסיסית (שמחת חיים, בטחון, יצירתיות, שתוף פעולה והאהבה). הכאוס בו העולם נמצא כיום הוא תוצר מעשה האדם שבחר להחמיץ את ערכיו הנ"ל וללכת בדרכי קיצור אחר תשוקות חולפות, זוהי מגמה מתחזקת הקשורה לתרבות הצריכה, עיוורון לנעשה בשוקי עבדים בעולם, דלדול קרקעות וזיהומים בגוף ובנפש.

אנו מבינים וחיים במציאות זו. לכולנו יש חלק בתאו ובאו. אך יחד עם זאת אנו מבינים שבתוך כל בעיה ישנו פתרון המבקש לבקוע ולגדול להיות משהו אחר.

תרבויות האדמה אשר קיימו קשרים יומיומיים עם האדמה ותופעות הטבע. יכלו להיות חלק מהבריאה מבלי להפריע לאיזון הטבעי, בו זמנית להפעיל מלאכות, מערכות חינוך חקלאות ועוד. זהו תוצר ישיר של התבוננות עקבית בבריאה ועבודה משותפת אתה, הביאה אותם לפיתוח עצמי גבוהה המסוגל לעבוד עם חושיו הטבעיים.

ברור שהאדם בין זמנינו לא יחזור לשם, אך יחד עם זאת יוכל ללמוד מהדרך הקשובה בה ניתן לקים תקשורת בין אדם לסביבה ובכך לשלב את הקדמה וליצור אבולוציה לקראת העידן החדש.

פריצת הדרך שלנו היא השילוב בין החדש לישן, בין הפועל לאקדמאי, דתי וחלוני.

אנו מאמינים שלעשות אקולוגיה מעשית אמתית בראש ובראשונה צריך לפעול ממקום ערכי עמוק, מקום של התבוננות ועשיה מתוך התעוררות ופיקחות איטית, הקשורה לתרגול ואבנה של עצמנו ומרכיבי הסביבה.

כבישים, בתים, מערכות מים, חשמל, קריירה ומרכיבים נוספים הם בסה"כ מגרש המשחקים של האדם להגיע למשהו נשגב יותר – אדם לאדם אדם. זהו מקום המאפשר לנו להיות גם מקצוענים אך יחד עם זאת אנשים.

ההגשמה – דאגה לאדם המטרה – מרכז לפיתוח קישורים סביבתיים כמנוף להגברת המודעות העצמית. יעדים – מכללת פרמה – גינון אקולוגי

ראו גם

קישורים חיצוניים