ניר חפץ

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ניר חפץ (נולד ב-2 ביוני 1965) הוא עורך, עיתונאי, יועץ תקשורת וסופר ישראלי. שימש או משמש כיועץ מיוחד לנוחי דנקנר (היה גם עורך מעריב בתקופת דנקנר בעיתון), כדובר משפחת נתניהו[1], ושימש כמנהל מטה ההסברה של הליכוד במהלך הבחירות לכנסת ה-20. מקורב מאוד לבעל השליטה בחברת בזק, שאול אלוביץ'.[1] נחקר ומסר עדויות בחקירות שונות ולאחר מכן הפך להיות עד מדינה. החקירות בהן מעורב חפץ הן בתיק 4000 בו נחקר האם ראש הממשלה נתניהו קיבל שוחד מאלוביץ, בתיק 2000 בו נחקר האם ראש הממשלה נתניהו קיבל שוחד ממו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס וחפץ סיפק שמות של מעורבים נוספים שקשורים לשיחות שניהלו נתניהו ומוזס. וכן תיק מעונות ראש הממשלה.

חפץ הוא גם יועץ בתשלום של ארבעה ארגונים וחברות מתחום הבריאות: חברת אסותא מרכזים רפואיים, איגוד חברות תיירות "המרפא", חברת "שראל" וחברת "צמל"‏[2].

ב-18 בפברואר 2018 נעצר על ידי משטרת ישראל ונשלח לחמישה ימי מעצר במסגרת חקירת פרשת בזק-אלוביץ' בחשד לנטילת שוחד.‏[3][4] לאחר מכן, חתם על הסכם עד מדינה. חפץ העיד במשטרה כי "דיבר עם אלוביץ' 6-7 פעמים ביום" והביא עדויות דו צדדיות לכך שגם רה"מ נתניהו וגם שאול אלוביץ' היו מודעים לקשר המושחת ובזמן אמת בו ראש הממשלה, מצדו, מספק הטבות רגולטוריות דרמטיות - ובתמורה אלוביץ' מגייס את אתר "וואלה" לטובת משפחת נתניהו.

ב-16 במרץ 2018 פרסמה איילה חסון את סיפור מותו של רונן ילין, צוער בקורס קצינים, שב-1984 יצא לניווט לילי עם ניר חפץ, כאשר היה גם הוא צוער ביחד איתו בקורס, ונדרס על ידי רכבת משא שריסקה את גופו. בשנת 1987 הגיעה למצ"ח מידע לא מאומת לפיה הצוער מת מפליטת כדור של חפץ, ונפתחה נגדו חקירה בחשד לגרימת מוות ברשלנות לאחריה הוא נמצא חף מפשע. [2]

ראו גם

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

Stub general.png ערך זה הוא קצרמר. אתם מוזמנים לתרום לאקו-ויקי ולהרחיב אותו.