השעה ה-11 (סרט)

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
כרזת הסרט "השעה ה-11".

השעה ה-11 (באנגלית: The 11th Hour) הוא סרט תיעודי משנת 2007 אודות מצב הסביבה הטבעית, שהוכן והופק על ידי לאונרדו דיקפריו שגם מקריין את הסרט.

הסרט בויים על ידי Leila Conners Petersen וNadia Conners ומומן על ידי Adam Lewis, Pierre André Senizergues ו-Doyle Brunson.

שמו של הסרט, נוגע לתזמון בו עדיין ניתן לעשות שינוי במצב הסביבתי העולמי. הסרט משלב ראיונות עם יותר מ-50 מדענים, הוגי דעות ומנהיגים בולטים. בין היתר נערכו ראיונות עם הפיזיקאי סטיבן הוקינג, נשיא ברית המועצות לשעבר מיכאל גורבצ'וב, זוכת פרס נובל לשלום ואנגרי מאטאיי (Wangari Maathai), ראש ה-CIA לשעבר ג'יימס וולסי, והעיתונאי פול הוקן.

הסרט מתייחס לנושאים של התחממות עולמית, ברוא יערות, הכחדה המונית, והרס של בתי המחיה באוקיינוסים. לטענת הסרט הוא שעתיד המין האנושי נמצא בסכנה.

הסרט מציע תקווה ופתרון חלקי לבעיות אלה ידי קריאה לפעולות תיקון על ידי עיצוב מחדש וחשיבה מחדש על הפעילות האנושית, וקורא לשינוי טכנולוגי ולאחריות חברתית ולשימור. מדענים וסביבתנים כמו דייוויד אור, דייוויד סוזוקי, ו-Gloria Flora מתארים עתיד שונה באופן רדיקלי מזה הקיים שבו כוונת האנושות אינה לשלוט במערכת החיים של הפלנטה אלא לחקות תהליכים טבעיים ולחיות בשלום איתם.

הצגת הבכורה של הסרט הייתה בפסטיבל הסרטים בקאן, ב-17 באוגוסט 2007, כשנה לאחר צאת סירטו של אל גור אמת מטרידה.

אורך הסרט - 92 דקות.

קישורים חיצוניים