אקו-ויקי:ברוכים הבאים

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ברוכים הבאים לאקו-ויקי, אתר הידע בנושאי הקיימות הנכתב במשותף על ידי הגולשים. כל אחת ואחד יכולים לערוך כמעט כל ערך באתר, באמצעות לחיצה על כפתור "עריכה" לאחר הרשמה לאתר. אנו מאמינים כי ככל שיותר אנשים יערכו ערכים, כך הם ישתפרו בתוכנם ובדיוקם.

המשכו של דף מידע זה מחולק לשני חלקים, בהתאם למטרת הקוראים:

בכל רגע ניתן להפוך מקוראים לכותבים.

קריאה באקו-ויקי

אקו-ויקי מכיל 3,544 ערכים. כדי להתחיל לקרוא, אפשר לגשת לעמוד הראשי ולבחור בנושא שמעניין אותך מתוך רשימת הפורטלים (נושאים עיקריים). כל ערך משתייך לקטגוריה מסוימת. באמצעות הקישור לקטגוריה ניתן לשוטט בערכים הקשורים לנושא המבוקש לרוחבו של אקו-ויקי. בעמוד הראשי מופיעים גם ערכים מומלצים, ערכים שהגיעו לרמה גבוהה במיוחד של תוכן ועריכה.

מובן שישנו גם מנוע חיפוש על מנת שיהיה אפשר למצוא ערכים ביתר קלות. אם חיפשתם דבר מה ולא מצאתם, באפשרותכם להוסיף אותו לרשימת הערכים המבוקשים.

נשמח לקבל משוב על תוכנה של אקו-ויקי. כדי להוסיף הערות על ערכים, גשו לדף השיחה שלהם, הקישור לדף השיחה מופיע בראש הדף, ואז לחצו על עריכה. יופיע בפניכם חלון שיאפשר לכם לערוך את דף השיחה ולהוסיף הערות כאלה ואחרות.

אם יש לכם בקשות, טענות, מחמאות בנושאי אקו-ויקי כלליים - אתם מוזמנים לפנות אלינו במזנון. שאלות ותהיות ניתן לכתוב בדלפק הייעוץ.

גלישה מהנה, ותודה!

כתיבה באקו-ויקי

ערכי אקו-ויקי נכתבים בהתנדבות על ידי כל מי שמעוניינים להוסיף, או לשנות תוכן קיים. בזמן שאתם קוראים שורות אלו, אנשים אחרים עורכים ויוצרים ערכים. על-אף שדוקטורים, סטודנטים לתארים מתקדמים, ומומחים בתחומים שונים משתתפים באופן קבוע בכתיבה בגרסאות בשפות השונות, אינכם צריכים רקע מיוחד כדי להשתתף.

הרגישו חופשיים לעבוד על כל ערך שתרצו!

אם, בנוסף לעריכה או במקומה, אתם מעוניינים לצרף מחשבות, שאלות או הערות על הערך, תוכלו לגשת לדף השיחה של הערך (לחצו על הלשונית 'שיחה' בראש העמוד). לצורך עריכת ערכים יש להירשם לאתר, זאת משום שעריכה ללא רישום תתקבל בחשדנות מסוימת ותקשה על התקשורת ביניכם לבין הכותבים האחרים.

מקווים מאוד שתיהנו!

הרשמה לאקו-ויקי

ההרשמה לאקו-ויקי היא תהליך פשוט מאוד, והיא תאפשר לכם לערוך באקו-ויקי ובקלות:

  • להגדיר פרופיל הגדרות אישיות
  • לחתום בשמכם על שינויים שערכת
  • לעקוב אחרי ערכים שתקבעו
  • לקבל את רשימת הערכים ששיניתם
  • לאפשר להעלות קבצים לאקו-ויקי ועוד.

ההרשמה גם מסייעת לשמור על פרטיותכם, כיוון שכתובת ה-IP ממנה פועל משתמש רשום אינה נחשפת למשתמשים האחרים. מכיוון שבדרך כלל משחיתים למיניהם מעדיפים להישאר אנונימיים, הרשמה יכולה לרמז לעורכים ולעורכות באקו-ויקי שכתיבתך היא רצינית, ודבר זה יביא ליחס של כבוד אליה. שינויים במה שכתבת לא יעשו ללא הסבר.

למרבה המזל, ההרשמה לאקו-ויקי פשוטה ודורשת מכם למסור פרטים מינימליים, שם משתמש וסיסמה בלבד. שם משתמש יכול להיות בעברית או באנגלית. לחצו כאן על מנת להירשם.

דפים שיעזרו לכם להתוודע אל האתר

  • אודות אקו-ויקי - מידע כללי על אתר זה - מטרות, שיטות ועוד.
  • המזנון - מקום מפגש שבו ניתן ניתן להעלות לדיון סוגיות כלליות.
  • דלפק ייעוץ ניתן לשאול שאלות ספציפיות ולקבל תשובות.