המועצה הישראלית לבנייה ירוקה

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה היא גוף ללא מטרת רווח לקידום בנייה ירוקה בישראל.

המועצה הוקמה בשנת 2007, כמוסד ללא מטרות רווח במטרה להוביל למרחב בנוי בר קיימא בישראל ובו חברים באופן ייחודי המגזר העסקי, גורמי ממשל והאקדמיה לצד ארגונים מקצועיים, חברתיים וסביבתיים מובילים. כוחה של המועצה ב"ביחד"- רק מתוך שותפות של כלל בעלי העניין ניתן יהיה ליצור שינוי אמיתי ומהותי בשוק הבנייה והפיתוח בישראל. המועצה פועלת באמצעות פלטפורמה בינ-מגזרית לשינוי המבוססת על קואליציה רחבה, דמוקרטית, שקופה ותכליתית.

המועצה חברה במועצה העולמית לבניה ירוקה (WGBC), שהינה ארגון בינלאומי הקיים במעל ל-90 מדינות בעולם. המועצות במדינות השונות פועלות על פי מודל ייחודי ומוכח מתוך ערכים זהים, תוך התאמתן לייחוד המקומי. החל משנת 2012 שולבה במועצה חלק מפעילות "העמותה הישראלית ליזום בניה ירוקה ובת קיימא" שהוקמה בשנת 2004, והמועצה החלה גם בקליטת עמיתים פרטיים לשורותיה שאינם תאגידים בהתאם לתקנון המועצה. במסגרת מהלך זה הפכה המועצה לנציגת ארגון IISBE בישראל.

בשנת 2019 פרסמו המועצה הישראלית לבנייה ירוקה ומשרד הבינוי והשיכון כלי המכונה "שכונה 360°" שהוא כלי מדידה שמטרתו לקדם את התכנון, הפיתוח והבינוי של שכונות "איכותיות, בריאות ומשגשגות לאורך זמן." [1] כלי זה קשור לשיפור השכונות וערים - בכיוון של עירוניות מתחדשת, עיר בת קיימא ושיפור של אקולוגיה עירונית.

ראו גם

קישורים חיצוניים