חגיגת הכשלונות - יוזמת הטרנזישן

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

חגיגת כשלונות הוא אחד המרכיבים במודל יוזמת הטרנזישן. המודל נוצר כדי לעזור לפעילים להפעיל את יוזמת הטרנזישן בקהילתם. המודל מחולק לחמישה שלבים. "חגיגת הכשלונות" הוא אחד המרכיבים בשלב השני "מעמיקים".

האתגר

האם אנחנו באמת מתארים לעצמנו שכל מה שאנחנו מנסים יעבוד בצורה נפלאה, או שאולי יש משהו שניתן ללמוד מקבלת העובדה שחלק מלקחת סיכונים ולהיות הרפתקן הוא שכמה דברים יכשלו, ושזה בסדר?

תיאור

ה.ל. מנקן אמר פעם: "יש תמיד פתרון קל לכל בעיה אנושית – מסודר, מתקבל על הדעת ושגוי". למרבית הדברים שיוזמת טרנזישן עושה אין פתרונות קלים. לעיתים קרובות אין דרך לדעת אם פרוייקט יצליח. אנחנו חיים בתרבות הסולדת מסיכונים, לחוצים מלהתנסות ולהראות מגוחכים...

פתרון

תחגגו את הכשלונות של היוזמה שלכם באותה מידה כמו את ההצלחות שלה, תוך שאתם רואים את עבודתכם כמחקר שיהיה בעל ערך ליוזמות הבאות. השתמשו ברשת טרנזישן כדי לחלוק את הסיפורים על הדברים שלא הסתדרו כמו שקיוויתם.

תיאור מלא

ה.ל. מנקן אמר פעם: "יש תמיד פתרון קל לכל בעיה אנושית – מסודר, מתקבל על הדעת ושגוי". למרבית הדברים שיוזמת טרנזישן עושה אין פתרונות קלים. לעיתים קרובות אין דרך לדעת אם פרוייקט יצליח. אנחנו חיים בתרבות הסולדת מסיכונים, לחוצים מלהתנסות ולהראות מגוחכים. אולם רק דרך ניסוי אנחנו לומדים ומפתחים מודלים חדשים. אם יוזמות טרנזישן לעולם לא ידברו על הכשלונות שלהם, הם לא ילמדו מהם.

דוגמאות מתוך ניסיונן של יוזמות טרנזישן מהעולם

דוגמה אחת לכך הייתה טרנזישן אוקספורד. אחרי כ-18 חודשים של מפגשים והעלאת מודעות, קבוצת הליבה החליטה להכניס את היוזמה למה שהם קיוו שהיה 'תרדמה זמנית'. אבל, במקום שזה יהיה סוף הסיפור, כל אחד מחברי הקבוצה שיתף עם תרבות הטרנזישן את מחשבותיו לגבי למה דברים לא הסתדרו.

בין ההבחנות שלהם היו הדברים הבאים:

  • תפיסה שקבוצת הליבה שלהם היתה סגורה בפני חברים חדשים, הובילה לכך שהם הפכו קצת מאובנים.
  • קבוצת הגרעין ציפתה שהקבוצה הרחבה יותר תאמר לאן הם רוצים לקחת את היוזמה, והקבוצה הרחבה ציפתה מקבוצת הגרעין למנהיגות.
  • לא נעשה מספיק כדי לעבוד עם קבוצות קיימות.
  • לא נעשה מספיק כדי לתמוך באלו שהובילו את היוזמה, ובנוסף האנשים האלו לא היו טובים בבקשת עזרה.
  • כמה מחברי קבוצת הליבה חשו מדוכאים על ידי חבריהם. כמו שאיש אחד ניסח זאת: "הרגשתי שנחתתי בטעות בקבוצה של מומחים".
  • מעט זמן הוקצב להערכה של התקדמות הפרוייקט.
  • עבור חלק, המפגשים של קבוצת הליבה לא היו מהנים. למרות ההתלהבות לטרנזישן, ההתלהבות ללכת לפגישות החלה לדעוך.

אלו לקחים בעלי ערך עבור יוזמות אחרות, ואנו מקווים שטרנזישן אוקספורד עוד יקום לתחיה. הנקודה העיקרית היא שחשוב להעריך פרוייקטים שנכשלים באותה מידה כמו פרוייקטים שמצליחים. מה שטרנזישן עושה הוא לספק ניצוץ יצירתי, פולס, הזמנה לאנשים לקדם את המעבר לעולם מופחת-פחמן היכן שהם חיים. זה מזמין אנשים להעז לנסות; לקפוץ ולראות מה קורה. הם צריכים גם את הכלים המתאימים, את היכולת לעבוד יחד ואת התמיכה של הפרוייקט הרחב יותר. עם זאת, כל מי שמעורב בטרנזישן צריך לדעת שאנשים יזכו לשבחים על שלקחו סיכונים, גם כשהם טעו.

קישורים חיצוניים