ליווי למקדמי קיימות

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

(ערך זה נכתב ונערך על ידי חברי קבוצת עמיתים הלומדים את הנושא, מבקשים מאוד להשאיר כרגע את העריכה לחברי הקבוצה. תודה על ההתחשבות!)

תיאור קצר: הליווי הוא סיוע לאנשים בעשייה למען הסביבה מבניית הרעיון לחזון - ליעדים ולתוכנית פעולה עד למימושה והגדלת הסבירות שהפרוייקט יתממש.

לצורך הליווי נדרשת מחוייבות לעשייה והשתתפות במפגשים קבועים.


תיאור ארוך: מקדמי קיימות הם אנשים אשר באופן וולונטרי או מקצועי שואפים ליצור שינוי בארגון, בקהילה, בחברה או בכל מסגרת אחרת, לטובת מצב "מקיים יותר". ליווי לקיימות הינו תהליך שבו יזמים בעלי ניסיון בהובלת יוזמות מקיימות ובעלי הכשרה יעודית בליווי למקדמי קיימות מסייעים לאנשים שרוצים לקדם פרוייקטים שקשורים בנושא הקיימות. תפקיד הליווי הוא להגדיל את הסבירות שהפרוייקט יתממש על ידי, תמיכה בתהליך עד למימוש הפרוייקט והקניית כלים למקדם הפרויקט. הליווי מתבצע באמצעות מפגשים בהם המלווה מסייע לפרוייקטור לחדד את המטרה, לתכנן את הפעילות למימושה, בירור אפקטיביות המטרה והדרך למימושה, מיפוי וזיהוי המשאבים הפוטנציאליים למימוש היוזמה והתמודדות עם משברים שצפויים במימושה.

הליווי נעשה במסגרת קבוצת בוגרים של מרכז השל לחשיבה ומנהיגות סביבתית שלמדו יחד את הנושא. חברי הקבוצה פועלים בהתנדבות, ומלווים כל העת אנשים שמעוניינים לקדם קיימות, לכל קהל יעד בכל סדר גודל (במשפחה, במקום המגורים, בקהילה, בעיר, במקום העבודה וכו') ובכל נושא הקשור לקיימות.