שיחה:מסדאר

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

עיר ללא מכוניות

מה עושה השליח? מה עושה הגנן? מה עושה האינסטלטור? מה עושה הטכנאי של מכונת הכביסה? מה עושה מוביל הרהיטים? מה עושה מתקין המטבחים? מה עושה מתקין הפרקטים? וההוא מהניקיון ופוליש? ומתקין המזגנים? ומדביר המזיקים? ראית פעם כלי עבודה של מנעולן? האם הוא אמור לסחוב אותם בתחבורה ציבורית? ‏Gridge ۩ שיחה 18:16, 16 בינואר 2009 (IST).

המקום לדיון הוא לא בערך עיר ללא מכוניות?
ביקורת הרבה יותר ארסית על מסדאר יכולה להיות בטביעת הרגל האקולוגית שלה - לדוגמה - כמה באמת אפשר לבנות עיר כזו באמצע המדבר? (בעיות של מים ושל קירור)? (למרות שיכול להיות שזו דעה קדומה שלי - עיר במדבר יכולה להנות מהפקת אנרגיה על ידי ניצול הפערים בין חום היום לקור הלילה).
לגבי עיר ללא מכוניות - יש עוד ביקורת לא פחות חשובה- לדוגמה איך עושים הובלות של כל טונות ההספקה לחנויות בעיר? באתר של קרפורד (קישור מהערך עיר ללא מכוניות) יש התייחסות לזה ולעוד בעיות (נכים). לא כל התשובות מספקות אבל הנה ה-2 סנט שלי.
בעיר ללא מכוניות לא חייב להיות ש-100% מהתנועה והרחובות יהיו ללא מכוניות - בשכונת וובן בפיירברג לדוגמה יש הליכה של 100 מטר לפחות ממגרש החניה הקרוב - וככה זה גם בהרבה דירות במעוז אביב ואני מניח שגם בירושלים העתיקה - מה עושים שם? הולכים, או שמשתמשים בקרש נמוך עם גלגלים. מה עושים בוונציה העתיקה (תעלות עד מקום מסויים)? מה עושים בקומה 4 בלי מעלית?
מתקין מזגנים? מה זה מזגן? בעיר עם בנייה ירוקה?
המנעולן יכול לסחוב אותם בריקשה (בעיר ללא מכוניות יש פחות פשיעה - פחות צורך במנעולן). פתרון אחר הוא מוסדות (חנויות כלי עבודה?) שמשכיר כלי עבודה - ככה שלא צריך לסחוב אותם ממקום למקום.
הברגים השונים - דוגמה טובה לייצור מחסור בשוק חופשי (יצרני ברגים משנים את החריטה מידי פעם כדי לגרום להגברת הביקוש)- תקינה אחידה (HTTP) היא לפעמים דבר מבורך וחיוני כדי לשפר תחרותהאזרח דרור 13:23, 19 בינואר 2009 (IST)
דרור, לאור העניין שלך בנושא כדאי מאוד שיהיו לך יותר משני סנט להוסיף. אני מבין שהעיר מסדאר אכן צפויה להיות Car free 100%, כך שדוגמת 100 המטרים לא בדיוק עונה על השאלה. לשאול מה עושים כאשר אדם גר בקומה רביעית ללא מעלית זה לא לעניין - מה עושים? מתאמצים. האם הקדמה לא אמורה להביא אותנו לעולם שבו המאמץ מינימלי? אני שואף לעולם כזה, ואני מאמין שגם רוב האנשים.
אשר למיזוג אוויר: איזה קירור אלטרנטיבי אתה/אתם מציעים?
לא הבנת למה כונתך בנושא החריטה, אבל אין צורך שתרחיב כי זה לא ממש מעניין אותי. אם יש לך פטנט חדש בתחום שבא להוזיל עלויות, יש לך את ברכתי. ‏Gridge ۩ שיחה 19:13, 22 בינואר 2009 (IST).