מדינה אחת לאנושות

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

המונחים מדינה אחת לאנושות או חזון המדינה האחת מהווים שם כולל למגוון רעיונות תאורטיים הנוגעים לאיחוד עתידי של כל מדינות כדור הארץ למדינה אחת ← בעלת ממשל מרכזי אחד וככלל גם מטבע אחד[1]. הרעיון קשור הדוק במונח גלובליזציה.

ארגון ממשלתי של מדינה אחת לאנושות

ממשלתה של מדינה אחת לאנושות תצטרך להחזיק בסיס נתונים אדיר ממנו יוכלו גופים שלטוניים זוטרים לשלוף מידע באישור האדם ושיטור בסיס הנתונים (שיהיה גוף מפוקח בשתי רמות לפחות), כך שתתאפשר מינימום ביורוקרטיה וטרטור האזרח.

ביטחון

למדינה כזו יהיו צבא ומשטרה שתפקידם העיקרי יהיה למנוע הפיכות והתפצלות הרסנית למדינות אחרות שיגרמו לשנאה, מלחמה ועולם רע.

בריאות

ייתכן שבמדינה כזו לא יהיו רופאים שאינם מנתחים שכן לכלל הציבור יהיה ידע נרחב ברפואה בוטנית, רפואה מולקולרית ופרמקולוגיה ולכן מקצוע הרפואה כמו גם מקצועת פרא-רפואיים רבים ייעלמו ויישארו בעיקר רק רופאים מנתחים שגם חלק ניכר אם לא עיקר עבודתם תיעשה על ידי רובטים (ניתוחים רובוטיים שיכולים להיות בעלי דיוק רק בהשוואה לניתוח על ידי מנתח אדם).

חינוך

מערכת החינוך במדינה אחת לכל דרי כדור הארץ תדגיש למידת נושאי יסוד על יקומנו ועל חיינו - רוחניות כולל היבט רוחני של מצב אפשרי של גלגול נפשות (אם לא גלגול נשמות), קארמה וכן גם מדע (בדגש על פיזיקה, כימיה ומתמטיקה אלמנטרית), תכנון לטווח ארוך אנטומיה ורפואה.

חלל

ייתכן שבעתיד הרחוק מאד מדינה אחת כזו תהיה אחת גם לכל מערכת השמש ובעתיד העוד יותר רחוק גם לכל הגלקסיה[2].

ארגון חברתי-כלכלי של מדינה אחת לאנושות

 • כל אדם יחיה על פי חוקי מוסר אוניברסליים (כגון לא להללוות בריבית, לא ללוות בריבית, לא לאנוס, לא לרצוח, לא לגנוב) שנאכפים על ידי מעקב סביר, הרתעה רוחנית והרתעה חומרית (שתגיע מעצמה כלשאנשים תהיה השכלה חומרית ורוחנית מתאימה מראש).
 • תכנון עירוני אקולוגי עם דגש על רווחת האזרח, הקטנת צורכו ברשויות או בגורמים מקצועיים דרך אוטומציה ורובוטיקה וכן הגבלת ילודה במקרי הצורך להשארת איזון בסביבה נתונה ולמניעת פיצוץ אוכלוסין ופשיעה.
 • כלכלה נטולת ריבית ונטולת מזומן, עם הכנסה בסיסית לכלל ועם מינימום ביורוקרטיה כלכלית ועם כוח עבודה כוח עבודה שהוא בעיקרו תוכנתי.
 • ותרבות צריכה מינימלית המבוססת שיווק מוצרי ושירותי יסוד ממרכזי שיווק אל בית לקוח ככל הניתן לצד איפשור טוטאלי של רוכלות והקטנת הפיקוח של רשויות בריאות מוטות על עסקי מזון.
 • הכנסה בסיסית לצד שוק חופשי מקסימלי, עם התערבות מינימלית מצד המדינה למעט פיקוח על מוצרי ושירותי יסוד (בעיקר בתחום הדיור, מוצרי החשמל והמזון)
 • ממשל שיכווין את כלל האזרחים לעיסוק בפילוסופיה של המוסר, לוגיקה פורמלית, הנדסה, מדע ועוד מקצועות תורמים להפיכת העולם למקום טוב יותר ולהמשך החיים בטוב האפשרי ביותר.

הצורך בארגונים עולמיים

ארגונים עולמיים (באנגלית: Worldly organizations) הם ארגונים שקמו או שיש רצון להקימם בכדי להבטיח יציבות כלכלית-חברתית, היעדר מלחמות, הישרדות, חיסול שחיתות והבטחת קדמה למין האנושי תוך קיום חזון מדינה אחת לכל דרי כדור הארץ[3].

סוגי ארגונים עולמיים

 • ארגון התקשורת העולמי: תקניי שפות, טלגרפיה, טלפוניה, רדיו, טלוויזיה ואינטרנט (כולל מניעת איומי סייבר)
 • ארגון הביטחון העולמי: ארגון שמטתו לאחד את צבאות העולם
 • ארגון הבריאות העולמי: ארגון שמטרתו לתקנן תזונה והיגיינה
 • ארגון החינוך העולמי: ארגון שמטרתו לקבוע תקני חינוך בתחומי חינוך יסודיים
 • ארגון הבנקאות העולמי: רגולציה בנושא בנקאות נטולת ריבית
 • ארגון הביטוח העולמי: רגולציה בנושאי ביטוח לאומי ממשלתי
 • ארגון המחשוב העולמי: הבטחת מחשב לכל אדם תוך קביעת עלויות רכיבי מחשוב
 • ארגון התיירות העולמי ← רגולציה בנושאי תיירות להבטחת תיירות מקיימת
 • ארגון הדת העולמי: ארגון המדגיש עבודה משותפת של מנהיגי דת לפיתרון בעיות כלכליות וחברתיות שונות

החלה

סביר להניח שאם הרעיון ימומש, זה יקרה בשלבים כגון אלה להלן.

 1. סיפוח כל מדינות השטחים שנפוץ להכיר בהם כ"אירופה" אל האיחוד האירופי (שכיום הוא לצערי גוף רווי שחיתות) וקידום רפורמות בכל השפות האירופאיות (תחילה בעיקר בשפות גארמניות) שיקרבו אותן עוד יותר אל האנגלית.
 2. איחוד כל מדינות צפון ומרכז אמריקה למדינה אחת בלבד (האיחוד האמריקני) וסיפוח כל האיים באוקיינוס הפסיפי ובאוקיינוס האטלנטי אל מדינה זו ומאוחר יותר גם מדינות דרום אמריקה והפסקת השימוש בספרדית באזורים אלה
 3. איחוד ישראל ופלסטין למדינה אחת (מבחינתי שני מדינות לשני עמים זה סיפור פיות); מכיוון שלדעתי ישראל ופלסטין הוכיחו עצמן כמדינות כושלות כמעט בכל - שוד חירות האזרח על ידי מוסדות המדינה (יהדות ואסלאם רדיקליים קיצוניים, מוסד הבנקאות, מוסד הכשרות, המוסד לביטוח לאומי, עודף ביורוקרטיה, מערכת בריאות כושלת בישראל הגורמת נזקים וטראומה קשה לאנשים לכל החיים ועוד) הרי שלדעתי מוטב לתת לארה"ב או לאיחוד האירופי לשלוט באיחוד זה ישירות.
 4. סיפוח כל מדינות הגוש הקומיניסטי חזרה אל רוסיה (אם כי מבלי להקים את חזרה את ברית המועצות). את מדינות מזרח אסיה לדעתי לא יהיה נכון לספח לאף אחת ממעצמות אלה ולתת להן לשמר את תרבויותיהן עד שיישארו האחרונות בעולם ויהיו מוכנות למיזוג עם שימור אלמנטיים שפתיים (בעיקר מדרום מזרח אסיה).

יש טיעונים כלכליים ופסיכולוגיים לכך שבמדינה אחת לאנושות כל אדם יכול להביא את חייו לרמה המקסימלית של עשיית הטוב ← הארת החושך של הנטייה לאי עשיית הטוב לצד הנטייה לעשיית הרע על ידי מניעת תופעות כגון חומרנות, התנשאות וסדיזם ככל שבני אדם יכולים לעשות כן ← תפישת "סבל מינימלי" במובן הרחב של המונח.

בשלב מתקדם יותר מדינות יחולקו לפלנטות ("מדינת כדור הארץ", "מדינת מאדים" וכדומה) עד שגם אלה יהיו בשלים לאיחוד מדינה אחת.

ראו גם

הערות שוליים

 1. ^ אם כי אין קשר הכרחי בין מטבע אחד למדינה אחת ← כך למשל באיחוד האירופי יש מטבע אחד למדינות שונות
 2. ^ ואולי גם גלקסיות אחרות, אם בכלל אפשרי להגיע אליהן בזמן סביר מבלי ליפול בבעיות פיזיקליות שונות כגון פרדוקס התאומים
 3. ^ ומאוחר יותר את חזון מדינה אחת לכל דרי מערכת השמש שלנו