מכון קאטו

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מכון קאטו (באנגלית: Cato Institute) הוא מכון חשיבה ליברטרי שמרכזו בעיר וושינגטון בירת ארצות הברית. הוא נוסד בשנת 1974 בשם "מכון צ'ארלס קוך" על ידי המיליארדר צ'אלרס קוך (Charles Koch ,Ed Crane, ו-Murray Rothbard). שם המכון שונה לשם הנוכחי בשנת 1976. המכון נוצר במטרה להשפיע על דעת הקהל, לגרום חשיפה לתקשורת והשפעה חברתית. המכון מצהיר כי הוא מעדיף קווי מדיניות ש-"עקביים עם העקרונות האמריקאים המסורתיים של ממשלה מוגבלת, חופש פרט ושלום". המומחים שמקבלים תשלום ממכון קאטו מקיימים מחקרי מדיניות על מגוון גדול של נושאים ציבוריים ומפיקים ספרים, מחקרים, מודעות, פוסטים בבלוגים וכו'. הם גם אורחים תדירים בתקשורת. מכון קאטו הוא "חבר" ברשת של State Policy Network, רשת של "מכוני חשיבה" ימניים ברחבי ארצות הברית.

מכון קאטו צידד בעמדות של הכחשת נזקי העישון והכחשת התחממות עולמית.

הכחשת נזקי עישון וצידוד בעמדות חברות הטבק

מכון קאטו מופיע בכמה רשימות של חברת הטבק פיליפ מוריס כ"ידיד לאומי", כולל במסמך משנת 1999,[1] וממסמך פחות מפורט משנת 2000 של "ידידים לאומיים".[2]

גם חברת הטבק R.J. Reynolds התייחסה למכון קאטו כארגון שהחברה יכולה לסמוך שייסע לתעשיית הטבק כדי "להסיט את הדיון ואת המסגרת שבה יוערכו בעתיד נושאים הקשורים לסיגריות". במסמך מספטמבר 2000, בשם "Reframing the Debate Communications Plan", החברה מצהירה כי "עבודה עם מכון קאטו... לכלול ברשימה קבוצה כדי לדון בחוקיות ובניהול עתידי של תעשיית הסיגריות. פורום פתוח אל המדיה (pitch C- SPAN coverage); להוציא הודעה לעיתונות ותכתובת של הערות למדיה שלא נמצאת". חלק נוסף של התכנית אומר כי החברה יכולה לסייע בשמירה על עניין של הציבור בנקודת המבט שלה על ידי עידוד של מכון קאטו לשלוח טורים חיוביים לטבק, לתקשורת הארצית.[3]

מומחים מצד מכון קאטו התנגדו למיסוי על טבק וכן לחקיקה נגד איסור על עישון כפוי.

ראו גם

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. ^ Philip Morris, Federal Government Affairs Tobacco Allies Notebook Index, corporate document, October 19, 1999, Philip Morris Bates No. 2080355491/5613.
  2. ^ Philip Morris, National Allies, corporate document, February, 2000. 2 pp. Bates No. 2077285645/5646.
  3. ^ R.J. Reynolds, Reframing the Debate Communications Plan, corporate report/email, September 26, 2000, Bates No. 528985216/5223.