משתמש:בן אהרוני

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
(הופנה מהדף משתמש:EqualizeE)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שלום וברוכים הבאים לדף המשתמש שלי.

בהכשרתי המקצועית אני מקדם אתרים מומחה קידום אורגני.

בזמני הפנוי אני בין היתר פעיל לשוויון בידע.

אני סובל מהפרעת שינה נדירה הנקראת Free Running הגורמת לי להירדם כל יום מאוחר יותר (אלא אם אני לוקח תרופות שינה) ופועל לקדם מודעות להפרעת שינה זו.

מדיה ויקי

אני מאמין שתוכנת מדיה-ויקי בה נבנה אתר זה (וגם אתר ויקיפדיה ועוד רבים אחרים) היא תוכנה בעייתית ועלינו להגביל השימוש בה בעיקר לנושאים מדעיים-מדויקים ולכן אני מאד סקפטי כלפי מקורות "חוכמת ההמונים" הנכתבים בה (דוגמת ויקיפדיה). אני מאמין שעצם האיפשור ליצור ולערוך ערכים פוליטיים בויקיפדיה הביא במידה רבה לתקיעת המיזם הויקיפדי בערך משנת 2015 ולחבלה באיכותו ורמתו המדעית לקורא.

דפי שיחה אישיים

אני סבור שיש לתת לכל משתמש את הזכות ואת היכולת הטכנית להחליט אם כלל המשתמשים (אולי למעט ביורוקרטים) יכתבו אצלו בדף שיחת משתמש או לא ואם הוא מחליט שלא אז לחסום את דף שיחת המשתמש שלו לעריכה כך שאף אחד לא יוכל לערוך אותו ופניות למשתמש ייעשו רק באימייל. מה שבמרחב הפרטי צריך להישאר במרחב הפרטי.

חלופות למדיה ויקי

ישנן מספר תוכנות לבניית אתרים שפותחו בהשראת מדיה ויקי ובמיוחד בהשראת התחביר שלה אך הן שונות ממנה במספר דברים מעבר לכך, כמו למשל Feather Wiki. למי ששוקל לבנות אתר קהילתי אולי שווה לעבוד עימן. אפשר לחפש מידע בגוגל עם שאילתא כמו "MediaWiki alternatives".

אקו ויקי

אני סבור שאקו ויקי הוא מיזם הויקי השפוי היחיד שנותר באינטרנט הישראלי ומעודד תרומה לו. עם זאת, אני חושב שחלק מהערכים כאן ארוכים מדי ויש לקבוע תקני אורך למאמרים, תקן כללי לאורך מאמרים (למשל, לא יותר מ-10,000 בתים למאמר) ותקן מקסימלי למאמרים יוצאים מן הכלל שבוודאי אין לחרוג ממנו (למשל, לא יותר מ-20,000 בתים למאמר).

בין הערכים שהם מבחינתי הכי חשובים שכתבתי כאן

היגיינות חיים

אני מניח שישנן כמה היגיינות חיים בסיסיות שעלינו בני האדם להבטיח שהן מתקיימות אצל כולנו.

 • היגיינת אוויר
 • היגיינת גוף המורכבת לפחות מהיגיינת תזונה, היגיינת פעילות גופנית והיגיינת שינה והימנעות מכוונת מהשחתת הגוף (למידת כל הדעות השונות, של תומכים ומתנגדים, לגבי דברים שמשנים את הגוף באופן בלתי הפיך או הפיך כמו משטר תזונתי, קעקועים, ניתוחים לא הכרחיים וכדומה)
 • היגיינת רעש

מהות החיים

משמעות המונח "מהות החיים" יכולה להשתנות מאד בין אדם לאדם אך עבורי זה להפוך את העולם למקום שמח יותר, תמיד, בעיקר דרך הפחתת סבל של האחר ושל עצמנו, כי במובן קארמה האחר הוא אני. מה שטבעי ולא פוגע בקיום מהות החיים הוא בסדר. הקבוע היחיד הוא שינוי ועלינו להשתנות כל הזמן לטובה.
לעשות למען האחר שהוא אני אני מגדיר כך שאם הפכנו את העולם למקום טוב יותר בחיינו אך לאחר מותנו תודעתנו תשתנה (מיד או לאחר זמן מה) להיות התודעה של יצור אחר שיוולד פה (נקבה או זכר), אז במובן מסוים היצור הזה הוא אנחנו ולכן אם הוא יישמח מעולם טוב יותר זה במובן מסוים אנחנו עצמנו שנשמח מכך.

דרכים כלליות לכך:

 • שמירה על שלמות הגוף, הבריאות והחיים של האחר ושל עצמנו
 • עשיית הטוב לאחר ולעצמנו באיזון נכון ← אם נטיב רק רק עם האחר או רק עם עצמנו נצא מאיזון ובכך סביר להניח דווקא ננזוק את העולם במקום לשפרו
 • הימנעות מעשיית הרע (הרע פה יכול להיות אפילו משהו "קטן" כמו אמרה סרקסטית או סתם להשפיל אדם ברבים על שטויות)

גישה זו היא מעין "ביטוח רוחני" לכל יצור בעל יכולת הבנה "אנושית" את העולם; כל אחד אור קטן וכולם אור גדול.

מוסר

אנשי המוסר הנצחי מגלים מה הופך את העולם לשמח יותר (כמו שמדענים מגלים מתמטיקה ומשתמשים בה), אנשי המוסר היחסי פועלים לגלות מה הופך כל אחד מהם כאינדיבידואל לשמח יותר גם בעבור שלילת ערכים כמו שוויון ואיזון ואנשי המוסר האלוהי טוענים בפנינו שהאלוהים שלהם הכתיב לנו מוסר למרות שאין הוכחה חד משמעית לכך.

סמלים

אני טוען שצורות גאומטריות הן אלילים בפוטנציה בדיוק כמו שפסלים בצורת אדם הם אלילים בפוטנציה. אין הבדל בין אליל העשוי צורה גאומטרית כל שהיא כמו מנורה, מגן דוד, צלב, חצי ירח, צלב קרס, פנטגרם וכו' לבין אליל העשוי צורת אדם ; שני סוגי הישויות האלה מסוכנים מבחינה רוחנית.

 • שימוש שאינו מתמטי בכללותו בסמלים מצמצם את הנפש (את הגישה לעומק שבנפש של כל אדם ואדם)
 • שימוש שאינו מתמטי בכללותו בסמלים מפלג את בני האדם פילוג מיותר ומסוכן ובמיוחד גורם לחשיבה אוטומטית ("סטריאוטיפית") הרסנית ; מניסיון חיי לפלג בני אדם במקום לאחדם זה דבר רע

אני טוען שאסור לנו לקבל את הטענה שלעם שלנו או לכל עם אחר יש סמל; מי שטוענים את זה הם בדרך כלל אנשים שלא מכירים בנזקים של פילוג האנושות; האלוהים שלהם זה הסמל והם סוגדים אותו פעם אחר פעם כשהם מתגאים בו. הנאצים, שם רשעים יירקב, סימלו יהודים דתיים ואנשים מרקע יהודי במגן דוד ואת עצמם בצלב קרס, כי הם היו פלגניים הרסניים סוגדי סמלים ואלילים. מי שתומך בסימול אנשים המגדירים את עצמם ו\או מוגדרים מצד אחרים כ"יהודים" במגן דוד למעשה מנציח, בלי כוונה, את אותו פשע סימול בני אדם שביצעו הנאצים. תמיד אפשר להפסיק את הפרקטיקה ההרסנית הזאת; כל עוד לא נכפה על אדם סמל באופן כזה שמצריך ממנו לחיות מושפל או לנסות להילחם במשפיל או להתאבד, אחד הדברים הכי טובים שהוא יכול לעשות בחייו זה לזרוק את כל הסמלים ופסליי האלילים לפח הזבל של ההיסטוריה ולחיות כאדם חופשי מהם.

חשוב לציין שלא כל פיסול הוא עבודת אלילים. בבודהיזם למשל יש פסלים של הבודהה אך מטרתם לעשות זכר לבודהה ואין כל מצווה לסגוד אותם ולא ידוע לי על בודהיסט כל שהוא שסוגד אותם, אם כי אני אישית סולד גם מפרקטיקה זו.

אם כבר מסמלים בן אדם או חיה עדיף שזה ייעשה עם צורות גאומטריות מינימליות ושלוות כמו קו ישר (או כמה קווים ישרים), מעגל (או כמה מעגלים) וצבעים, אם כי אני בעד להימנע כללית מלסמל בני אדם וחיות ואם לכאורה צריך לסמן בן אדם או חיה עדיף שזה יהיה סימון רק לצורך מקצועי וכמה שפחות ובוודאי לא בקעקוע או בהתקן המחובר לגוף וגם לא לבגד אלא במשהו שאפשר להסיר לבד בקלות, כמו צמיד או טבעת.
אני יכול להבין למה צריך לוגו (שהוא כמובן סמל) לעסק מסוים אבל אני לא חושב שהוא צריך להיות על בגדי עובד.

מנהיג שרוצה לאחד בני אדם לרוחניות אמיתית חייב לדאוג שהוא לא ייסמל אותם בסמלים חומריים ושהם לא ייסמלו את עצמם בסמלים חומריים; לא פסלים של יהוה, זאוס ואוסיריס אבל גם לא מנורות או מגני דוד או צלבים או חצאי ירח וגם לא כוכבים קומוניסטיים או צלבי קרס וכו'; רק הנפש של כל אדם ואדם, היא הסמל שלו, ורק רוחניות אמיתית (אשר דוחה סמלים ופסלים באופן כללי) היא "סמל" הקבוצה; זה תנאי בסיס להשיג את השוויון המקסימלי האפשרי.

ביטוח

אני סבור שהמונח "ביטוח לאומי" מטעה וכי במקומו עלינו להשתמש בשני המונחים הבאים ← ביטוח לאומי ממשלתי שהוא ביטוח הניתן מצד ממשל ותקף רק בתוך גבולותיה של מדינת לאום מסוימת וביטוח לאומי פרטי שהוא כל פוליסה פרטית או משלב פוליסות פרטיות המהווה גרסה פרטית של מה שיש בביטוח לאומי ממשלתי אבל גם כן תקף רק בתוך מדינת לאום מסוימת.

לפחות במדינות מסוימות, חברות ביטוח לאומי ממשלתי ("ביטוח לאומי") נמצאות בתחרות עם חברות ביטוח פרטיות על מגוון סוגי פיצויים ← בריאותיים, כלכליים ואחרים; כגון ביטוח בריאותביטוח רווחה אישית וביטוח רווחת מוטבים (ביטוח חיים).
​​​​​​​לחייב אדם בשירות ביטוח בו איננו מעוניין, לפחות כשיש לו אפשרות לבחור בין שני אפשרויות או יותר (ואולי גם כשאין לו) זה בוודאי לא הוגן.
אני בעד לתת את זכות הבחירה החופשית לכל אדם ללמוד על נושא ביטוח בעצמו, להשוות פוליסות שונות על בסיס מידע מספיק, ללא תעמולה ודמגוגיה, לבצע שיקול עלות-תועלת בכל הזדמנות רלוונטית ולבצע בחירה מושכלת אם ואיזה תוכנית ביטוח מתאימה לו (ממשלתי או פרטי).

כשריכוזיות כלכלית היא דבר טוב

ניתן לשוח על מצבים נדירים בהם ריכוזיות כלכלית היא דבר טוב שדווקא תורם ליציבות מערכת כלכלית בטווח הארוך לפחות.
הנחת יסוד בקרב הסולדים מריכוזיות כלכלית היא שבאופן כללי ריכוזיות היא גרועה ובאופן כללי תחרות היא טובה.
אינטואיטיבית, נהוג לייחס מוצרים ציבוריים לגופים ריכוזיים ומוצרים פרטיים לגופים תחרותיים, אך זו אינטואיציה מתעתעת כי למשל במדינות בעלות כלכלה ריכוזית דווקא גופים ריכוזיים משווקים מוצרים פרטיים ובמרחב האינטרנטי מתכנתים המתחרים זה בזה מייצרים מוצרים ציבוריים (תוכנות קוד פתוח). מה יהיה בעתיד כאשר הייצור יהיה יותר ויותר ריכוזי ואוטומטי? קשה לדעת. עם אידאולוגיות כלכליות כמו דיסטריבוטיזם תיתכן בעלות משותפת על אמצעי ייצור.
לדעתי יש להעדיף כוח עבודה אוטומטי על כוח עבודה אנושי ולא לפחד מאבטלה טכנולוגית כל עוד יש מנגנוני פיצוי על כך כמו מנגנון יעיל של ביטוח לאומי ממשלתי והכנסה בסיסית לכלל.
צריך להפעיל משנה זהירות למניעת ניוון ושאננות במבנים ריכוזיים ולדאוג להגינות במבנים תחרותיים ובכל מקרה בשני ההקשרים צריך לשאוף לאיזון, ליעילות ולקיימות.

ייתכן שאם בכדור הארץ מצד אחד היו הרבה פחות מדינות ומצד שני הייתה הרבה יותר סטנדרטיזציה, החיים של כולנו כאן היו נעימים יותר.

שיח ציבורי

 • טיעונים מסוג "אתה צבוע ולכן אתה טועה או "אתה טיפש ולכן אתה טועה" מחרבים את השיח הציבורי, ואין בהם כלום
 • עדיף שימוש בשפה המתארת את המציאות כמה שיותר כפי שהיא במקום שפה מקובלת
 • אני מתנגד לכפייה דתית מכל סוג בשל האמונה בבחירה חופשית שהיא אחד הדברים היחידים שכל הדתות המונותאיסטיות מסכימות שאלוהים נתן לאדם
 • טיעונים בשבח בחירה חופשית נכונים ברמת הפרט אך לא ברמת הכלל, לכן בני האדם צריכים להיזהר מאד מלהסית ומלהיות מוסתים

ביטויים חד-מילתיים

ביטויים חד-מילתיים כמו "יהודי", "נוצרי", "מוסלמי", "אתאיסט", "אגנוסטי", "בודהיסטי", "הינדי" הם בעיה לאנושות שכן הם גורמים לחשיבה אוטומטית ואף מבלבלת על בן אדם שהוא עולם ומלואו בפועל ואם במסגרת שיחה מסוימת משתמשים בהם אז מיד בהתחלה להגדיר למה מתכוונים בהם אם כי עדיף פשוט לתאר תמציתית במה אדם מאמין ביותר בשני מילים, בהקשר מסוים.
ביטויים חד-מילתיים אלה הם אחד המכשולים הכי גדולים שלנו לאחד את האנושות לעם אחד שבמקום לעסוק ב"מי צודק" רוב הזמן יעסוק בחינוך בריא, חסד, מדע, טכנולוגיה והפיכת היקום למקום שמח יותר לכל הבריות, הנוכחיות ואלה שיבואו.

אתאיזם

אינני אתאיסט, כלומר, אני בן אדם שלא מגדיר את עצמו "אתאיסט". אולי נכון לי להגדיר עצמי "אגנוסטי".
אני לא פוסל שקיימת ישות נצחית בלתי-מותנית כגורמת למציאות הפיזיקלית הראשונה אי פעם להתחיל להתקיים אבל אם אין ישות כזו והיקום הפיזיקלי נצחי ובלתי תלוי בעצמו אז ייתכן וליקום או למערכות שונות בו (כמו גלקסיות או פלנטות) ואולי אף ליקום עצמו יש תודעה בדומה לכך שמוח אדם פעיל (שגם הוא מערכת פיזיקלית, כמובן) גורם לתודעה ואולי שתודעה זו בעצמה משפיעה על היקום (היקום ה"אלוהי" משפיע על עצמו). בכל מקרה, אין קשר הכרחי בין ישויות כאלה לבין אל אישי (אל גומל-מעניש) כמו אלוהי האברמיות ואמונה בהן לא מכריחה להאמין בגן עדן או גיהנום אברמיים. ייתכן שגן עדן וגיהנום קיימים אך לא בהכרח כמקומות "פיזיים" אלא כמצבי חיים לבריות שונות במקומות וזמנים מסוימים ביקום הזה.

אני אישית סבור שבעתיד הרחוק, דווקא כאשר ידע מדעי והנדסי (אשר מניסיוני אתאיסטים מסוימים מייחסים לעצמם מעין בעלות עליו) וכן ידע פילוסופי יהיה נפוץ ביותר, לא יהיו אנשים המגדירים עצמם אתאיסטים (וגם לא אברמים) כי אנשים פשוט יבינו שהפיזיקה והפילוסופיה יכולות להוביל אדם רק לאגנוסטיות, לסוגים שונים של דאיזם, לאמונה שהטבע ואלוהים חד הם או לאמונה שהעולם נוצר מאת "מתכנת על" (אחד או יותר) שיצר\ו את העולם הזה כמעין תוכנה או מציאות וירטואלית שניתן לעשות עימה הכל במסגרת הגבלות ה"חומרה" עצמה (גם אם זה אומר לתת למשה לחצות את הים האדום או לתת לישוע להחיות מתים אפילו שהם רק בני אדם). סביר לי להניח שבעתיד הדעות יהיו יותר חיוביות כלפי דאיזם בכלל ומלתאיזם \ אימפותאיזם בפרט.

אומנות

אומנות אני מגדיר כביטוי חופשי של הנפש באמצעות שילוב חומרים שונים לכדי יצירה מוגדרת או אובייקט מוגדר, כפיסול, ציור, כמיצג חברתי ובהגדרה רחבה אף סיפור סיפורים ושירה.

בעבר נתקלתי בטענה ש"אומנות צריכה לתת נחת למזועזעים ולזעזע את הנינוחים" אותה אני מוצא כלא הגיונית שכן אין היגיון בלזעזע מישהו סתם כדי לזעזע, רק רוע. אפשר למצוא דרכים טובות יותר להשיג נחת (ובכך להפוך את העולם לשמח יותר).

חריגות בנייה בהקשר אקוסטיקה בישראל

מניסיוני ענף הבנייה בישראל נחשב לבעייתי מאד ועם שיעורים גבוהים של חריגות בנייה (ואף ליקוויי בנייה) והיעדר מיגון מרעש; לפי התרשמותי, קבלנים ישראלים חמדניים ושחוקים כלל לא טורחים להשקיע בנושא מיגון מרעש ובונים פרוייקטים מסחריים באיכות דלה במטרה להתקדם מהר לפרוייקט הבא; הבקשה מארכיטקט או קבלן ישראלי לקחת שירות ייעוץ אובייקטיבי אצל יועץ אקוסטיקה מומחה טרם התחלת הבנייה, סביר לי להניח שתביא תגובת גיחוך.

חלק ניכר מן הציבור כמעט ואינו מודע לחשיבות של מניעת זיהום רעש ורבים איבדו אמון במוסדות כגון הרשות להגנת הסביבה שיפעלו למניעת זיהום רעש ואף התייאשו לפעול מול קבלנים חמדניים שאיכזבו אותם בדברים לא פחות בסיסיים (כמו בעיות לחץ מים או חלחול מים).

עוד דעות

אני תומך בשיווק LSD מפסיכיאטר לאנשים החשים כי אינם מצליחים לבטא עצמם אומנותית וזאת ממטפל שהוסמך למדוד בעיה כזאת כגון פסיכיאטר.

אני סבור שמצד אחד יש לאחד את מקצוע הפסיכיאטריה עם מקצוע הפסיכולוגיה (להכשיר את כל הפסיכולוגים שירצו בכך כפסיכיאטרים ולסיים את מקצוע הפסיכולוגיה) ומצד שני יש לבצע הקלה קיצונית של תנאי הקבלה לרפואה בכל העולם ; כל פסיכיאטר כזה יצטרך לבחור בין גישת טיפול עיקרית (אם כי לא בלבדית) כמו תרופות ביולוגיות (ובזה גם צמחי מרפא) ותרופות סינטתיות, או, פסיכותרפיה.

אני תומך בהנחלת ידע רפואי לילדים בבתי ספר; אני חושב שילדים הם הרבה יותר פיקחים ממה שנדמה ודווקא בין גיל 12 ל-15 יוכלו ללמוד כמות עצומה של ידע בביולוגיה ורפואה כך שיוכלו להשיג רמה אדירה של רפואה מונעת וידע מקצועי אם לא כמעט מקצועי ברופאה עוד לפני גיל 21. אין לי שום ספק בכך והתפישה לפיה ניתן להבין רפואה אחרי גיל הבגירות היא בלוף.

משפטים

מתמטיקה

הישרדות

 • הישרדות קודמת לדיוק
 • כל עוד נשרוד, נדייק
 • ריבוי ממשלות אנושיות מקשה על האכלת עניים אך מקל על התחלת מלחמות
 • מי שרגיש מאד לכאב, סביר להניח שאינו מתאים למלחמה, לא רק כי ילחם גרוע, אלא כי יהווה מכשול לרגישים לה פחות ממנו
 • מה טוב ומה נעים שבט בני אדם גם יחד
 • תרבות יעילה היא תרבות בה סדר בשפה והפסקות רגיעה הם עקרונות תרבותיים בסיסיים
 • שני יצרים הרסניים נפוצים בקרב בני האדם; יצר הפלגנות[1] ויצר ההתנשאות[2] ← כאדם או כקבוצה; יצר שלישי הוא יצר התייגנות[3], העשוי להכפיל הרסניות קודמיו

תודעה

 • תודעת הנפש מאירה את חשיכת החומר
 • אם התודעה היא אשליה, האשליה היא תודעה
 • אדם חלם שהוא חולם ושומע שהחיים הם חלום
 • מוות הוא המסע הפיזיקלי לתודעה אחרת
 • חוש המגדר הוא החוש הראשון, אחריו באים שישה אחרים: ראיה, שמיעה, מגע, ריח, טעם ומין (אורגזמה)

חברה וכלכלה

 • לדבר יותר מדי מגדיל הסיכוי לטעות
 • מי שאינו מביע דעתו בצורה סדורה, מונע מאחרים לחשוב עליה ברצינות
 • רופאים יש הרבה, מנתחים יש מעט
 • טראומה נפשית תהרוס רק זמן
 • אל תשאל אדם דווקא מה שאתה הכי סקרן לשאול אותו ← מה שהוא ירצה הוא כבר יספר לך
 • העיקר במלחמה הוא לנצח, בלי שאף אחד ישרוף את האחר

למידה

 • טובתם דרוש רעתם לא תדרוש
 • על פי כלל לכל כלל יש יוצא מן הכלל
 • מדע טוב הוא מדע מוסרי
 • טיבה של שפת תקשורת כללית נמדד בעד כמה היא מתארת את תחושותינו במדויק
 • בנחלת הכלל ידע הוא כוח אך ביוצא מן הכלל ידע הוא חולשה
 • הקבוע היחיד הוא שינוי
 • אדם מפסיק להיות ילד כשהוא מפסיק לצחוק מדברים שאנשים לא בוחרים

ביטוח

 • אזהרה: ביטוח בריאות עשוי לפגוע בבריאות
 • אם אתה מפחד מחברת הביטוח שלך, אין לך ביטחון ממנה

מנהיגות

 • בנפול אויבך לא תשמח ובכשלו אל יגל לבבך (כי דברים אלה מעידים על חוסר איפוק וחוסר צניעות ואולי יפגעו בך בבוא העת)
 • ככל שמנהיג יכול לבצע את מטלות נתיניו, כך הוא מנהיג דגול יותר; אם הוא מבצע אותן כשהוא מנהיג ועדיין מזוהה כמנהיג, הוא בכלל דגול

שונות

 • אין אהבה גדולה לאדם מאשר למות עבורו
 • יריקה על אדם היא תמיד השפלתו
 • הפחד מן הלא מודע הוא הפחד העקבי ביותר
 • באופן כללי, יצר המין קשה לדיכוי מיצר האכילה
 • אין בנייה והרס, יש בנייה טובה ובנייה רעה ויש הרס טוב והרס רע.
 • אדם נמדד במעשיו, בעמדותיו ובמילותיו (כאשר ל"עמדותיו" יש פן רוחני)
 • כשסביבת האדם לא מושלמת, ככלל הוא לא יהיה מושלם
 • מהותנות היא השקר הגדול בהיסטוריה אלא כשזה מגיע לילודה
 • מודה אני לפני הנצח על שלא סבלתי יותר ממה שסבלתי עד עכשיו
 • אין דבר כזה לפרוש לגמלאות מלהפוך את העולם למקום טוב יותר

תוים שהייתי רוצה שיתווספו למקלדות מחשב

תוים שהייתי רוצה שיתווספו למערכות מחשוב (כתוים תקניים):

 • תו ציטוט חד-שורתי ראשוני (מחליף מרכאות בודדות, שמיש בתוכנות כמו sed), אולי:
ᐱ" CONTENT 'CONTENT' CONTENT "ᐱ

התוצאה תהיה ציטוט התוכן " CONTENT 'CONTENT' CONTENT " עם סימני המרכאות הכפולים והיחדניים שלו.

 • תו ציטוט רב-שורתי ראשוני (למי שלא ידע, סוג ציטוט כזה מכונה בשפות מחשב שונות "טמפלייט ליטרל" ובאנגלית Template Literal), אולי:
ᑕ
"CONTENT"
'CONTENT'
CONTENT
ᑐ

התוצאה תהיה ציטוט כל התוכן שבה בין שני הסימנים.

הערות לפרק

 • השתמשתי כאן בתוי Inuit syllabics
 • תסדיר מקלדת שאולי כולל תווים דומה ודומה למי שתיארתי כאן פותח מצד חברת IBM ונקרא שפת APL
 • איך עדיף שתהיה ההזחה בטמפלייט ליטרל כזה, עם רווחים או עם טאבולציות (tabulation characters) ← אין לי דעה בנושא

הערות שוליים

 1. ^ יצר ההתפלגות לקבוצות
 2. ^ יצר הרצון לקבוע לאחר את פעילותו
 3. ^ הצורך לתייג "ישויות" בתיוגים או שמות