המרכז לקידום כלכלת מצב יציב

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

המרכז לקידום כלכלת מצב יציב (CASSE - Center fot the Advancement of the Steady State Economy) הוא ארגון בינלאומי שמטרתו היא קידום כלכלת מצב יציב במטרה להביא לכלכלה בת קיימא.

נשיא המרכז לקידום כלכלת מצב יציב הוא Brian Czech, דוקטור לחקר משאבים מתחדשים שעובד כביולוג שימור במכון לחקר דגים וטבע בארצות הברית. חברים אחרים במרכז כוללים גם את הכלכלן האקולוגי הרמן דיילי שספרו כלכלת מצב יציב טבע את המונח. המרכז כולל גם מומחים מתחומים נוספים כמו אנרגיה מתחדשת בנקאות ועוד, וכן נציגים מחלקים שונים של העולם כולל ניגריה, אוסטרליה, אירופה ועוד.

לדברי אנשי CASSE הם פועלים לקדם עמדה מבוססת מדע על צמיחה כלכלית. המרכז מספק הרצאות אקדמיות ונאומים לארגונים אזרחיים, לרעיונות לתקשורת, לסימפוזיונים מקצועניים ואירועים דומים. המרכז שומר על רשת של מרצים לבתי ספר, אוניברסיטאות, ארגונים וכו' בארצות הברית ובמדינות נוספות בעולם.

המרכז מקדם ספרות מבוססת מדע החושפת את החולשות של התאוריית הצמיחה הקונבנציונלית ומזהה את כלכלת המצב היציב כברירה הטבעית לבעיות העולות מכך. המרכז גם שוקד לשמור על אוסף של מקורות מידע לימודיים וחומרי הסברה.

קישורים חיצוניים