שיחת אקו-ויקי:בקשת דף

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

התפלגות נורמלית

לדעתי אין טעם בערך על התפלגות נורמלית באקו-ויקי, לא רואה התייחסות אקולוגית / כלכלית אפשרית כלשהי לערך הזה מעבר למה שמופיע בויקיפדיה... --Eburcat (שיחה) 23:05, 12 במרץ 2016 (IST)

מסכיםהאזרח דרור (שיחה) 17:50, 13 במרץ 2016 (IST)
מוחק... :) --Eburcat (שיחה) 20:43, 13 במרץ 2016 (IST)
רק לציין שאם מישהו ירצה לכתוב על זה ערך מקורי - הוא מוזמן. המחיקה היא מהדף והיא קובעת שזה לא בתיעדוף גבוה מבחינתנו, לא קביעה שאין חשיבות לערך. עידן ד (שיחה) 22:26, 31 במרץ 2016 (IDT)

חוק הגבלת שכר הבכירים - חוק סביבתי?

מבין שיש לו קשר לחברה, וכלכלה, וערך השיוויון - אבל יש מקום לדיון על הערך הזה... ערך השיוויון יכול להתנגש עם ערכי החופש וההוגנות שגם הם ערכים חברתיים-כלכליים-סביבתיים. ובכל מקרה יש כאן כבר התרחקות מתת-הכותרת של ״חוקים סבבתיים״. אולי צריך לשנות אותה --איתן בורקט (שיחה) 09:13, 29 במרץ 2016 (IDT)

מסכים. בכל מקרה אין קשר להוגנות או חופש, הטענה היא כי השכר של בכירי המערכת הבנקאית הוא שכר שנובע מיכולת ניצול רנטה וקשרי הון שלטון - כלומר היכולת שלהם לקבל סובסידה ממשלתית או לנצל השפעות חיצוניות שפוגעות בציבור - לא מתוספת רוווחה הוגנת לציבור. הדבר דומה קצת לחלוקת טובות הנאה לשופטים או למומחים למדידת זיהום. הגבלת השכר נועדה בעצם לתת מוטיבציה לרגולטורים ולפקידים להפסיק לשתף פעולה ולהפסיק העלמות עין מנורמות פסולות במגזר הפיננסי ובמגזר הציבורי כולו, זה גם יכול אולי להסביר למה יש כאן מימד סביבתי - הנורמות הפסולות האלה בסופו של דבר תורמות גם לתופעות אחרות כמו הכחשת זיהום. האזרח דרור (שיחה) 11:19, 29 במרץ 2016 (IDT)
אני חושב שלא צריך לעשות הפרדה בין חוקים סביבתיים לבין חוקים כלכליים חברתיים. הכותרת צריכה להיות פשוט חוקים, או חקיקה הקשורה לקיימות. שכר הבכירים הוא לא חוק סביבתי אך הוא בהחלט חוק שמקדם את הקיימות, והוא חלק מהקיימות (חוק מקיים?). עידן ד (שיחה) 12:43, 29 במרץ 2016 (IDT)
אפשר עוד לדון על כמה דברים שמוזכרים פה בערך עצמו לכשיכתב :) אם החוק הזה קשור לקיימות, אז עוד הרבה מאוד חוקים קשורים לקיימות... שזה אחלה, אבל בכל מקרה מהכותרת של "סביבה" זה קצת מתרחק, עם כל הכבוד לקשר של סביבה וחברה וכלכלה ומערכת החוק והמשפט וכו' --איתן בורקט (שיחה) 12:53, 29 במרץ 2016 (IDT)
בוודאי שעוד הרבה חוקים נוספים קשורים לקיימות, בניגוד לסביבה שהיא הגדרה שמבחינתנו היא מצמצמת. אני גם רואה את זה הרבה בקשר שלי מול האנשים בארגוני הסביבה. אנחנו פה בשביל לעסוק בקיימות, עם דגשים כלכליים כי הם מודרים לעיתים מהשיח החברתי והסביבתי. עידן ד (שיחה) 12:59, 29 במרץ 2016 (IDT)

המלצה לקהילה

לשקול להוסיף קישור לדף זה מן התפריט הראשי; אני לעתים נדרש להגיע לגוגל ולכתוב "אקו ויקי בקשת דף" (ללא מרכאות), בכדי למצואו מהר,

בברכה, ‏EqualizeE‏ • שיחה 13:15, 17 במרץ 2019 (IST)

שלום והמלצה

יקירי, אני ממליץ, לאחר שרמזתי רמז דומה במזנון בעבר, כי יש לצמצם גודלו של דף זה --- מכיוון שלא מדובר בערך עם מבנה סדור (או בתקווה סדור), אלא בערב רב של מגוון נושאים, לדעתי קשה להתמצא בדף מפאת גודלו ואפילו בעזרת תוכן העניינים; תהיתי שמא תוכן העניינים של דף זה מעט ארוך מדי. בברכה. ‏EqualizeE‏ • שיחה 12:40, 4 בפברואר 2020 (IST)

אני מוסיף כי לדעתי הדבר מהווה בעיה גם מבחינת נגישות ווב; ככל שהקהילה נגישה יותר, כך סביר יותר שיתרמו אליה. בברכה. ‏EqualizeE‏ • שיחה 07:30, 5 בפברואר 2020 (IST)
אני מסכים. חלק מדברים כבר הועברו כמו למשל אקו-ויקי:בקשת דף/סרטים. מוזמן לקחת חלק. עידן ד (שיחה) 17:34, 5 בפברואר 2020 (IST)